Тернопільський комбайновий завод

Тернопільський комбайновий завод відкрите акціонерне товариство. Донедавна — один із провідних виробників бурякозбиральної техніки та інших сільсько-господарських машин в Україні й країнах СНД.

Тернопільський комбайновий завод
Тип підприємство
Форма власності відкрите акціонерне товариство
Галузь сільськогосподарське машинобудування
Засновано 1939
Штаб-квартира Тернопіль
Код ЄДРПОУ 05754502

Історія

Започаткований 1939 як машинно-тракторна майстерня, від травня 1944 — Тернопільська міжрайонна майстерня з капремонту, від 1949 — завод із ремонту тракторних і комбайних двигунів, 1959 реорганізований в машинобудівний завод, від початку 1970-х — комбайновий завод.

Колектив підприємства освоїв виробництво понад 20 типів нових машин для різноманітних сільськогосподарських робіт, зокрема, машини для збирання цукрових буряків КС-6Б-01, КС-6Б-02, КС-6В, КБ-6 (бункерна), комбайн КСБ-6 «Збруч» для повнопоточ. збирання цукрових буряків за західними технологіями.

Машини для збирання гички цукрових буряків: БМ-6, БМ-6А, БМ-6Б, МРГ-6, МГШ-6; розроблялися і виготовлялися промислові партії причіп. коренезбиральних машин, машин для картоплярства, малоґабаритної техніки для фермерів.

Нині підприємство виготовляє товари народного споживання: запасні частини для легкових автомобілів, садово-городний інвентар та ін.

У 2008 році один з найбільших цехів комбайнового заводу було реставровано і там тепер знаходиться один з найбільших у Тернополі будівельних супермаркетів.

Газета

Тернопільський комбайновий завод з січня 1975 почав видавати газету «Комбайнобудівник» як орган парткому, профкому, комітету ЛКСМУ та дирекції заводу. 1990—1996 — газета трудового колективу. Редактори: В. Лясковський, В. Клименко. Висвітлювала виробниче та соціально-культурне життя комбайнобудівників.

Хорова капела

Самодіяльний вокальний колектив ВО «Тернопільський комбайновий завод» заснований у березні 1974 (діяла до 1989); від 1976 — народна. Керівником був Володимир Верней. Капела — лауреат численних конкурсів самодіяльної творчості.

Учасниками хорової капели були працівники підприємства, співаки, тернопільські музиканти музиканти, зокрема Роман Рудий, Йосип Сагаль, Євген Собко.

У репертуарі — класичні та вокальні твори сучасних композиторів.

Капела брала участь у телетурнірі «Сонячні кларнети» (1979), фестивалі «Брестська весна» (1980), міжнародних фестивалях народної творчості у містах Софія та Слівен (1981, Болгарія), виступала з концертами в Молдові, Прибалтиці та Білорусі.

Працівники

  • Дурда Богдана — українська художниця, літераторка, поетеса, автор-виконавиця пісень, працювала інженером.[1]

Див. також

Примітки

  1. 'Дем'янова І., Щербак Л. Дурда Богдана Йосипівна // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2010. — Т. 4 : А  Я (додатковий). — С. 219. ISBN 978-966-528-318-8.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.