Технологія push

Push-сповіщення [1] - це невеликі повідомлення, які можуть охопити цільову аудиторію в будь-якому місці та в будь-який час. Хоча спливаючі вікна з'являються лише тоді, коли користувач перебуває на самій веб-сторінці, push-повідомлення не залежать від сайтів. Вони пов'язані з веб-браузерами та програмами.

Технологія push ("штовхання") - це Інтернет-протокол, у якому подія ініціюється видавцем або центральним сервером . Вона є протилежною до технології pull або get, коли запит на передачу інформації ініціюється одержувачем або клієнтом.

Служби push-послуг часто базуються на попередньо зазначених залежностях. Це називається моделлю публікації / підписки . Клієнт "підписується" на різні інформаційні "канали", що надаються сервером; всякий раз, коли новий вміст доступний на одному з цих каналів, сервер передає цю інформацію клієнту. Одним з прикладів такого взаємозв'язку є протокол MQTT.

Загальне використання

Синхронні конференції та обмін миттєвими повідомленнями є типовими прикладами використання push-технологій. Нові повідомлення у чаті передаються кінцевому користувачеві, як тільки вони реєструються сервером. Як децентралізовані однорангові програми (такі як WASTE ), так і централізовані програми (наприклад, IRC або XMPP ) дозволяють передавати файли, що означає, що передавач ініціює передачу даних, а не отримувач.

Електронна пошта також може бути push-системою: вона використовує метод SMTP, який теж є push-протоколом. Однак останній крок передачі повідомлення від поштового сервера до клієнта зазвичай здійснюється за допомогою протоколу pull, такий як POP3 або IMAP . Сучасні поштові клієнти роблять цей крок майже миттєвим, постійно опитуючи поштовий сервер на наявність нових листів.


Інші способи використання методів push включають автоматичне "штовхання" оновлення ПЗ ("push-оновлення"), розповсюдження ринкових даних та даних фондів, системи онлайн-чату / обміну повідомленнями, аукціони, онлайн-ставки та ігри, спортивні результати, консолі моніторингу та сенсорний моніторинг мережі .

Приклади

Метод Webpush від Інтернет-інженерної робочої групи - це простий протокол, що використовує HTTP версії 2, для передачі подій у режимі реального часу, таких як вхідні дзвінки або повідомлення, які доправляють у потрібний час. Протокол об'єднує всі події в реальному часі в одну сесію, що забезпечує більш ефективне використання машинних ресурсів. [2]

Вебсповіщення є частиною стандарту W3C і є методом API для сповіщення кінцевих користувачів. Повідомлення дозволяє досягти їх поза веб-сторінкою та передати інформацію про, наприклад, новий електронний лист чи повідомлення. Наразі Push API став стандартом Web протоколів, і його було нативно впроваджено у сучасні браузери, такі як Chrome, Firefox, Edge та Safari. [3]

Дивіться також

Посилання

  1. What is push notifications & How do push notifications work?. www.pushmaze.com (амер.). 22 вересня 2018. Процитовано 25 жовтня 2018.
  2. Web Notifications.
  3. Web Push API.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.