Ток-шоу

Ток-шо́у (англ. talk show) — жанр телепередачі, телевізійної дискусії, обговорення питань загального інтересу, точок зору. Як правило в ток-шоу беруть участь запрошені експерти з якихось конкретних питань, запрошені гості але можуть також і присутні глядачі. Спілкування гостей телепрограми організує звичайно один, або іноді декілька телеведучих — ЗМІ-модераторів. Найчастіше, основною темою дискусії є інтерв'ю із запрошеними гостями до студії — політиками, знаменитостями, фахівцями. Відносяться до шоу, а не до реальної аналітики[1].

Портал Телебачення
Логотип портала
Історія
Телебачення в Україні
Телебачення в США
Телебачення в СРСР
Терміни
Телевізійна мережа
Телевізійна синдикація
Апфронт · Рейтинг Нільсена
Заміна в середині сезону
Прем'єра сезону · Фінал сезону · Кліффхенгер
Пляшковий епізод
Прайм-тайм · Закадровий сміх
Шоураннер
Жанри
Теленовела
Мильна опера
Ситком · Антологія
Процедурна драма
Підліткова драма
Новини
Формати
Ток-шоу
Мінісеріал
Телесеріал
Телефільм
Реаліті-шоу
Телепередача
Різне
Оформлення статей
Категорія:Телебачення

Історія виникнення

Батьківщиною ток-шоу були Сполучені Штати. За переказами, це сталося у 1960 — ті роки. На одній з провінціальних телестудій працював журналіст Філ Донахью. Він брав інтерв'ю у якогось гостя програми і на якийсь момент зрозумів, що його запитання до гостя закінчилися, а програма йде далі. Аби врятувати ситуацію, Донахью підскочив до мовчазного гостя-сусіда і запитав : — А у Вас є запитання до пана Н? Питання знайшлося, його задали і ситуація була врятована від зупинки.

Цю методу швидко підхопили на телестудіях. Ток-шоу почали організовувати з кожного, часто скандального приводу. Це надало новонародженому жанру емоційності, пристрасті і не багато коштувало провінційним телестудіям, бо там жорстко рахували гроші. Зайвих грошей на виплати відомим особам провінційні телекомпанії не мали, тому їх поки що на ток-шоу не запрошували. Але Філ Донахью Шоу (The Phil Donahue Show) запрацювало. Аби підігріти зацікавленість до телепередачі нове шоу показало ретельно створений фоторепортаж з провінційного пологового будинку. Бо почався — активний пошук «гарячих» тем чи сюжетів. Ток-шоу швидко набули популярності і вийшли на міжнародну арену через нові історичні реалії. Серед перших ток-шоу — телемости між запрошеними аудиторіями у США та в кризовому на ті роки СРСР. Ток-шоу перейняли інші державні телекомпанії, а їхня тематика значно урізноманітнилась. Моралісти зі здивуванням констатували, що в новий час «вже зовсім не страшно визнати, що ти збуджуєшся від нудоти або мрієш про інцест, розповісти, що ти працюєш проституткою, зраджуєш чоловіка або зробив операцію зі зміни статі». Саме ці реальні події були темами ток-шоу у Джеррі Спрингера .[2]

Приклади ток-шоу

  • Культурна революція (телепередача)
  • «З новим домом 
  • «Ток-шоу Опри Вінфрі»

Примітки

Джерела

  • Klaus Plake: Talkshows. Die Industrialisierung der Kommunikation. Primus, Darmstadt 1999.
  • Michael Steinbrecher, Martin Weiske: Die Talkshow: 20 Jahre zwischen Klatsch und News. Tips und Hintergründe. Reihe praktischer Journalismus, Bd. 19. Ölschläger, München 1992
  • Harald Keller: Die Geschichte der Talkshow in Deutschland. S. Fischer, Frankfurt/M. 2009

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.