Транзитний метод

Метод транзитної фотометрії — спосіб виявлення екзопланет, заснований на спостереженнях за проходженням планети на тлі зорі. Дозволяє визначити розміри, а в поєднанні з методом Доплера — щільності планет. Дає інформацію про наявність і склад атмосфери.

Транзитний метод пошуку екзопланет. Графік внизу демонструє рівень світла, що реєструється на Землі
Зміна світності для екзопланети Kepler-6b[1] .
Екзопланети, відкриті транзитним методом, по роках.

На 4 вересня 2012 року транзитним методом виявлено 283 планети в 229 планетних системах[2]. 26 серпня 2010 року було оголошено про відкриття першої двох-транзитної системи (Kepler-9b і Kepler-9c);

Проєкти, що використовують транзитний метод для пошуку екзопланет

  • «Кеплер» — космічна обсерваторія НАСА, оснащена надчуттєвим фотометром, спеціально призначена для пошуку екзопланет, подібних до Землі, транзитним методом. 
  • «COROT» — космічний телескоп, створений зусиллями Національного центру космічних досліджень Франції (CNRS), за участю Європейського Космічного Агентства, а також науково-дослідних центрів Австрії, Іспанії, Німеччини, Бельгії та Бразилії. Основним завданням телескопа є пошук екзопланет, в тому числі і планет земного типу, методом транзитної фотометрії. 
  • SuperWASP — телескоп, складається з двох роботизованих обсерваторій: SuperWASP-North на острові Пальма (Канарські острови) і SuperWASP-South, що знаходиться в Південній Африці. 
  • HATNet — мережа з шести маленьких повністю автоматизованих «HAT» телескопів. Наукова мета проєкту — пошук екзопланет транзитним методом. TrES (Trans-Atlantic Exoplanet Survey) — три 4-дюймові (10cm) телескопи, розташованих в Обсерваторії Лоуелла, Паломарской обсерваторії і на Канарських островах для пошуку екзопланет транзитним методом. 
  • Телескоп XO — телескоп, розташований в національному парку Халеакала, острів Мауї, штат Гаваї. Обсерваторія знаходиться на висоті 3054 м над рівнем моря. Телескоп складається з пари 200-мм телеоб'єктивів і використовується, в основному, для виявлення екзопланет транзитним методом.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.