Транспортні потоки

Транспортний потік — це впорядкований транспортною мережею рух транспортних засобів. Переміщення пасажирів називається пасажиропотоком, переміщення вантажів — вантажопотоком, рух пішоходів — пішохідним потоком. Режимом руху транспортних потоків, у тому числі і на перетинах міських магістралей в різних рівнях можна вважати набір параметрів, до якого можна віднести напрямок руху, інтенсивність, швидкість, щільність, а також специфічні особливості й характеристики потоків транспорту, їх взаємний вплив і перерозподіл у часі й просторі.[1]

Характеристика транспортних потоків

Для характеристики транспортних потоків використовуються наступні основні показники:

  • інтенсивність руху,
  • часовий інтервал,
  • щільність руху,
  • швидкість.

Транспорт ділиться на три категорії: транспорт загального користування, транспорт не загального користування і особистий або індивідуальний транспорт. Склад транспортного потоку характеризується співвідношенням у ньому транспортних засобів різного типу. Оцінка складу транспортного потоку здійснюється, в основному, за відсотковим складом або частці транспортних засобів різних типів. Цей показник має значний вплив на всі параметри дорожнього руху. Разом з тим склад транспортного потоку в значній мірі відображає загальний склад парку автомобілів в даному регіоні. Склад транспортного потоку впливає на завантаження доріг, що пояснюється, насамперед, істотною різницею в габаритних розмірах автомобілів. Якщо довжина вітчизняних легкових автомобілів 4-5 м, вантажних 6-8, то довжина автобусів досягає 11, а автопоїздів 24 м. Зчленований автобус має довжину 16,5 м.

Інтенсивність руху

Інтенсивність руху — це кількість транспортних засобів, які проходять через січення дороги х–х протягом заданого проміжку часу. Розрізняють питому інтенсивність руху і наведену.[2]

  • Питома інтенсивність руху — це рівень інтенсивності по одній смузі дороги.
  • Наведена інтенсивність руху — це сукупність інтенсивностей руху транспортних засобів різного типу з урахуванням відповідних наведених коефіцієнтів для цих типів. Так як в змішаному потоці автомобілів транспортні засоби різного типу займають різну площу дороги і мають різні динамічні характеристики, то для порівнянності оцінок, кількість транспортних засобів певного типу призводять до легкового автомобілю за допомогою коефіцієнтів приведення.

Характеристика параметрів

Під організацією дорожнього руху розуміють комплекс наукових, інженерних і організаційних заходів, які забезпечують необхідний рівень ефективності та безпеки транспортного і пішохідного руху. Дорожній рух характеризується такими параметрами: — інтенсивність; — щільність; — швидкість; — склад; — затримки; — розподіл транспортного потоку по напрямках.

Різке зростання автомобілізації привело до зміни закономірності коливань інтенсивності. Коливання інтенсивності руху протягом року характеризуються коефіцієнтом річної нерівномірності.

Примітки

  1. https://bespalov.me/2012/04/10/osobennosti-reghima-dvigheniya-transporta/
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 грудня 2016. Процитовано 2 грудня 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.