Траса Кондратюка

Траса Кондратюка — найбільш енергетично вигідна траса космічного польоту на Місяць з планети Земля[1]. Розрахована українським вченим Юрієм Кондратюком (Олександром Шаргеєм) і опублікована ним у книзі «Завоювання міжпланетних просторів». Равликова траєкторія польоту космічного корабля на Місяць була використана американцями у проекті «Аполон».

Траса Кондратюка.
Ілюстрація траси Кондратюка. Полтавський музей авіації та космонавтики
Траса Кондратюка на пам'ятній медалі, випущеній на честь Ю.Кондратюка. На реверсі монети зображено портрет вченого і ліворуч від нього так звана «траса Кондратюка» — схема польоту космічного корабля до Місяця, його посадки на місячну поверхню та повернення на Землю.

Схема польоту на Місяць за Кондратюком: політ на орбіту Місяця — старт на Місяць з орбіти — повернення на орбіту і стиковка з основним кораблем — політ на Землю.

Траса Кондратюка на поштовій марці, випущеній у 2002 р. на честь Ю.Кондратюка.
Джон Хуболт пояснює значення Траси Кондратюка

Джон Хуболт, один з керівників американської програми «Аполлон» у 1969 році зазначив стосовно розробок Кондратюка: «Кондратюк приблизно 50 років тому розрахував, що схема відділення останнього модуля від космічного корабля-носія, є в енергетичному відношенні найкращим способом посадки на Місяць»[2]. А це означає — він визнав, що політ американських астронавтів на Місяць виконаний по «трасі Кондратюка».

Джерела

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.