Тримайся, козаче!

«Тримайся, козаче!» - пригодницька комедія 1991 року режисера Віктора Семаніва за сценарієм Валерія Положия і Євгенії Сацької.

Тримайся, козаче!
Жанр пригодницький
Режисер Віктор Семанів
Сценарист Євгенія Сацька
У головних
ролях
Оксана Стеценко
Леонід Бухтіяров
Галина Долгозвяга
Володимир Волков
Оператор Борис Михайлов
Композитори Віктор Пацукевич
Микола Каландьонок
Звукорежисер Володимир Сулимов
Кінокомпанія Кіностудія ім. О. П. Довженка
Тривалість 69 хв.
Рік 1991

Актори

У картині зайняті актори українського кіно 90-х: Оксана Стеценко, Леонід Бухтіяров, Галина Долгозвяга, Володимир Волков, Володимир Чубарєв, Леонід Яновський, Ігор Слободський, Петро Бенюк, Богдан Бенюк, Марія Боленко.

Сюжет

Ця легка комедія органічно занурює глядача в історичні події часів Запорізької Січі, що відбувалися з жителями українського села. Більше 6-ти років тому пішов воювати з турками козак Максим. У Туреччині йому довелося опинитися в полоні, втекти з якого козакові допомагає красива дівчина-іновірку. Молода пара мріє поєднати свої долі. Але що скаже мати Максима, коли син повернеться додому не один? Щоб безперешкодно дістатися до рідного села, він переодягають свою кохану в чоловічий одяг і дає їй чоловіче ім'я Арсен. Приклеївши ще й вуса, Арсен став дійсно схожий на стрункого юнака. Дівчина чудово тримається в сідлі, вільно звертається з шаблею і влучно стріляє. Вона без праці стає вірним і незамінним помічником нашому козакові. Але, приїхавши до матері, Максим дізнається про те, що в селі сталося лихо: сільських дітлахів під час купання в річці викрали невідомі. Недовго думаючи, він відразу ж вирішується їхати на пошуки дітей. Тим часом мати вже підшукує синові пару і мріє оженити його відразу ж після повернення. Закоханих чекають захоплюючі пригоди і випробування. Чи зможуть вони знайти дітей і повернути їх в рідні сім'ї? Дивитися фільм «Тримайся, козаче!» допомагає колоритна атмосфера Запорізької Січі, створена режисером картини Віктором Семанівим. Фільм вирізняється історичними костюмами, пейзажними зйомками і акторським гумором, інтересом до історії. Творці картини з легкою іронією передають національний колорит сільської місцевості та її жителів: діалоги героїв, музичний супровід відеоряду, предмети побуту та вжитку, домашні тварини. Відчувається небайдужість до української історії, її традицій і культури, відтворена атмосфера побуту Запорізької Січі XVIII століття. У фільмі проповедуются цінності любові, дружби, порядності, взаєморозуміння, гармонії. Фільм очолював рейтинг прокатного списку в Україні.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.