Три мови

«Три мови» (нім. Die drei Sprachen) — казка, опублікована братами Грімм у збірці «Дитячі та сімейні казки» (1819, том 1, казка 33). Згідно з класифікацією казкових сюжетів Аарне-Томпсона має номер 671. Брати Грімм почули казку від Ганса Труффера з міста Фісп. Казка увійшла до збірки «Дитячі та сімейні казки» 1819 року, замінивши казку «Кіт у чоботях»[1].

Три мови

Сюжет

Головного героя батько відіслав на науку до трьох майстрів. Однак, коли син повернувся додому, виявилося, що один майстер навчив його розуміти, що гакають собаки, другий навчив жаб'ячої мови, а третій — розуміти, що пташки говорять. Розгніваний батько визнав здобуті знання сина ні до чого не придатними та вигнав його з дому.

Шукаючи прихистку, хлопець вирішив заночувати у покинутій вежі, в якій, за словами господаря замку, повно диких собак, які щоночі загризають людину. Однак хлопець не перелякався і наступного ранку повернувся живим і здоровим, довідавшись від псів, що вони стережуть там скарб. Викопавши скарби, хлопець приніс їх до господаря замку, який зробив з нього свого сина.

Через деякий час хлопець вирішив помандрувати до Риму. По дорозі почув від жаб, що Папа нещодавно помер і кардинали шукають йому наступника і чекають на Знак Божий, який би допоміг у їхньому виборі. Коли хлопець в'їжджав до брами міста, два голуби підлетіли й сіли йому на плечі. Духовенство признало це як Знак Божий і хлопця посвятили у папи. «Після цього довелося йому співати месу, а він не знав жодного слова, але двоє голубів сиділи постійно йому на плечах і підказували йому все на вухо».

Джерела

  • Казки для дітей та родини. / Пер. з нім. — Матієв Р.І., Кульчицька О.Я.— Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2009. — 816 c.— (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах “Світовид”. Серія друга. Література ХІХ століття.)

Примітки

  1. Bolte, Johannes; Polívka, Jiri. Anmerkungen zu den Kinder- u. hausmärchen der brüder Grimm. Erster Band (NR. 1-60). Germany, Leipzig: Dieterich'sche Verlagsbuchhandlung. 1913. p. 322.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.