Трійник Буве

Трійник Буве геологічний трійник на півдні Атлантичного океану, що знаходиться за 275 км на захід від острова Буве та є точкою з'єднання трьох тектонічних плит Південноамериканської, Африканської і Антарктичної.

Модель морського дна навколо трійника Буве

Трійник Буве має тип RRR, тобто тут є з'єднання трьох океанічних хребтів: Серединно-Атлантичного, Західно-Індійського та Американсько-Антарктичного.

Утворення

Близько 10 мільйонів років тому Серединно-Атлантичний хребет й два глибоких трансформних розломи Конрад і Буве перетнулись в одній точці. Таким чином було утворено трійник RFF-типу (океанічний хребет—трансформний розлом—трансформний розлом). Розлом Конрад мав розвиток на захід і поєднав кінець Серединно-Атлантичного хребта з Американсько-Антарктичним хребтом. Розлом Буве мав розвиток на схід і з'єднав Серединно-Атлантичний хребет із Західно-Індійським хребтом.

Наразі розломи Конрад і Буве не пов'язані один з одним. Серединно-Атлантичний хребет відступає на північ зі швидкістю 11 мм/рік. Нові ділянки хребтів що розширюються — Американо-Антарктичного і Південно-Індійського — ростуть на північ від східного кінця розлому Конрада і західного краю розлому Буве відповідно, потроху посуваючи трійник.

Нова ділянка Західно-Індійського хребта знаходиться під нещодавно сформованою підводною горою Спайсс.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.