Туймазінське нафтове родовище

Туймазі́нське родови́ще (рос. Туймази́нское месторожде́ние) нафтове родовище в Російській Федерації, Башкирія, поблизу міста Туймази.

Родовище нафти і газу
Туймазінське нафтове родовище
54°33′06″ пн. ш. 53°30′01″ сх. д.
Туймазінське родовище
Розташування Туймазінського родовища на карті Росії.

Опис

Відноситься до Волго-Уральської нафтогазоносної провінції. Відкрито в 1937 році.

Нафтозмістові пісковики девону і карбону на глибині 1—1,7 км. Середня щільність нафти 0,89 г/см³, зміст сірки 2,7—3,0 %.

У 1944 році введена в експлуатацію нова нафтова свердловина № 100, завглибшки 1700 м і дебітом понад 250 тонн. Вона забезпечила дебіт, що перевищує дебіт нафти тих, що всіх існують 57 свердловин. Перші шість девонських свердловин давали щодоби 1100 тонн нафти. З відкриттям девону Туймазінське родовище увійшло до п'ятірки унікальних, найбільших за запасами нафти родовищ світу. При подальшому оконтуренні родовища розміри його склали 40 на 20 кілометрів.

У грудні 1948 року на родовищі вперше в історії країни було здійснено законтурне заводнювання пластів. На Туймазінському родовищі взагалі вперше в світовій практиці здійснювалася розробка з підтримкою тиску пласта поєднанням законтурного, приконтурного, внутрішньоконтурного і осередкового заводнювання пластів. Завдяки цьому основна маса витягуваних запасів була видобута за 20 років. З девонських пластів відібрано нафти в два рази більше, ніж вдалося б витягнути звичайними способами без закачування води.

У 1956 році вперше в країні на Туймазінському родовищі було освоєно глибоке знесолення нафти в промислових умовах. Тоді ж була підготовлена перша нафта експортної кондиції.

У квітні 1983 року була видобута 300-мільйонна тонна нафти. А через шість років — в 1989 році на підприємстві була створена служба охорони навколишнього середовища.

З початку 90-х років у зв'язку із зниженням об'ємів рідини, що видобувається, почата комплексна реконструкція системи збору, системи ППД і системи підготовки нафти, яка продовжується до цього дня. У 2001 році вперше в АНК «Башнефть» на території була введена в експлуатацію дослідно-промислова установка з переробці нафтошламу. За рік роботи перероблено 5582 тонни нафтошламу, отримано 1872 тонни нафтової сировини.

За станом на 2004 рік в НДДУ «Туймазанефть» працюють чотири цехи видобування нафти і газу, експлуатаційний фонд нафтових свердловин становить 1494 одиниці, плановий видобуток нафти становить 900 тисяч тонн на рік.

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.