Тундра Чукотського півострова

Тундра Чукотського півострова (WWF ID: PA1104) екорегіон, що охоплює північне узбережжя Росії вздовж Східносибірського моря, окраїнного моря Північного Льодовитого океану. Клімат дещо м'якший, ніж очікувалося б за його широтою через вплив Східносибірського та Берингового моря. Багато колоній мігруючих птахів. Екорегіон належить до палеарктичного царства та біому тундра. Екорегіон займає площу 298 367 км²[1] [2]

Тундра Чукотського півострова

Тундра з повітря
Екозона Палеарктика
Біом Тундра
Площа 298367
Країни Росія

Екорегіон позначено фіолетовим

Розташування та опис

Екорегіон простягається на 700 км від гирла річки Лени на північному заході до східного краю Чукотського півострова на сході. Рельєф — в основному безлісні арктичні рівнини на алювіальних відкладеннях з широким насиченням підземними водами. Є декілька невеликих гір, що сягають до 1000 м.

Клімат

У регіоні субарктичний клімат (за класифікацією Коппена ET). Цей клімат характеризується тривалою холодною зимою та дуже коротким літом із принаймні одним місяцем у середньому понад 0° C, так що сніг або лід можуть танути, але жоден місяць не має середню температуру вище 10 ° C. Середня кількість опадів у Певеку на північному узбережжі в середньому становлять 184 мм/рік, середні температури становлять -26,9° C у січні та 8,7° C у липні.

Флора і фауна

Екорегіон лежить на північ від тайги. Зафіксовано понад 400 видів лишайників та моху.[3]

Природоохорона

Примітки

  1. Chukchi Peninsula tundra (англ.). GlobalSpecies.org. Архів оригіналу за 16 грудня 2018. Процитовано 20 листопада 2018.
  2. Chukchi Peninsula tundra (англ.). World Wildlife Federation. Процитовано 20 листопада 2018.
  3. Chukotka's Natural heritage at a Glance (PDF) (англ.). World Wildlife Federation (WWF). Процитовано 13 грудня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.