Туш для вій

Туш для вій (англ. mascara) — фарба для вій на основі воску та вугільного пігменту для надання виразності погляду.

Туш для вій

Історія створення

Туш для вій пройшла довгий історичний шлях. Жінки Стародавнього Риму підфарбовували вії сумішшю з води і товченого свинцю. А єгиптянки і гречанки палили на глиняних тарілочках спеціальні палички і посипали вії цим вугіллям. На Сході використовували сурму.

У 1917 році американська фірма Maybelline випустила туш «Тістечко Мейбеллін» (англ. Maybelline Cake Mascara), яке складалося з чорного вугілля й вазеліну, — і новинка відразу ж заволоділа серцями жінок. Опісля компанія Max Factor випустила суху туш, яка виглядала як компактна коробочка зі щіточкою. До її складу входили рицинова олія, віск, парафін, вода і барвники. Перед нанесенням туш потрібно було розмякшити, додавши крапельку води.

У кінці 30-х років з'явилась водостійка туш, а в 50-ті роки була розроблена рідка туш у сучасному її вигляді. У неї ввели різні «доглядаючі» добавки — зміцнюючі та живильні. Зараз туш не спричиняє проблем: не осипається, не тече, не осідає в куточках очей. На сьогоднішній день серед її різноманіття можна вибрати засіб будь-якого кольору і з бажаними властивостями.

У 21 столітті з'явилася перманентна туш, яка мали чимало переваг порівняно з іншими видами туші таких. Цей засіб надає комплексну дію, вії стають не тільки яскравіше, але і довше, об’ємніше, після процедури кінчики їх красиво і природно підкручуються вгору. Крім того, перманент має сильний водовідштовхувальний ефект. Після фарбування дама може спокійно купатися в басейні або в морі, барвник не розмажеться і не потече, навіть якщо вона потрапить під дощ. Одним з першопрохідців з використання перманентної туші в Україні є Lash Art University.

Компоненти

Основні компоненти туші: вода, мило, сажа, тонко подрібнені фарбувальні пігменти, воскоподібні речовини, мастика, зміцнюючі смоли, невелика кількість жирних речовин, поживні добавки і консерванти. Серед інших:

  • кетамін — має протизапальний ефект, живить коріння вій, зміцнює і стимулює їх зростання;
  • змішані парафіни — збільшують довжину й обсяг вій;
  • пантенол — збільшує товщину вій і покращує їх стан;
  • протеїни (паростків пшениці, шовку) — сприятливо впливають на ріст вій.
  • кератин, (природний протеїн вій) — покриває кожну вію ніжною плівкою й зміцнює їх;
  • меланін — має захисну дію від несприятливих зовнішніх впливів;
  • ланолін — запобігає сухості та ламкості вій;
  • вітаміни В5, Е — зміцнюють, живлять і зволожують вії, стимулюють їх зростання, надають еластичність і шовковистість;
  • ультра-фіолетові фільтри — захищають від дії сонячних променів;
  • консерванти — перешкоджають появі й розмноженню хвороботворних мікроорганізмів.

Функції

Якісна туш повинна:

  • легко, рівно лягати на вії, не склеювати їх, не утворювати грудок;
  • сохнути рівно стільки часу, щоб встигнути рівномірно нанести її тонким шаром і додати віям потрібну форму: бути досить стійкою, не розмазуватися, не обсипатися, не обтяжувати вії та не робити їх жорсткішими;
  • доглядати за віями — живити, зміцнювати, захищати;
  • легко змиватися за допомогою спеціальних засобів для зняття макіяжу;
  • не викликати подразнення, алергії.

Вітамінізована, або живильна, туш завдяки вмісту вітамінів, протеїнів, меланіну, кератину і інших речовин забезпечує віям дбайливий догляд, зміцнює і надійно захищає їх від ламкості і зовнішніх впливів (від вітру, пилу, сонячних променів).

Туш для чутливих очей (Sensitive Eyes) не викликає подразнення слизової оболонки очей і зводить до мінімуму ризик запалення. Її добре використовувати тим, хто носить контактні лінзи. Прозорий гель спеціально створений для жінок з довгими чорними віями, які хочуть лише додати їм більш акуратний і доглянутий вигляд. Як правило, гель містить різні корисні речовини (протеїн, пантенол, кератин та ін.) Його можна використовувати і як основу під туш.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.