Тіндф'ятлайокутль

Тіндф'ятлайокутль (ісл. Tindfjallajökull) є стратовулканом на півдні Ісландії.[1] Вивержена лава вулкана складається з каменю базальтового та ліпаритового складу, а його кальдера шириною 5 км утворилася під час виверження 54 000 років тому, внаслідок якого було вивержено особливий за складом торсмйоркський (ісл. Thórsmörk) інгімбрит. Зверху вулкана лежить льодовик площею 19 км².[2]. Найвищою вершиною вулкана є Імір (1462 м.н.м),[2][3], названий на честь гіганта Іміра (ісл. Ýmir) скандинавської міфології. Останнє виверження вулкана було в невизначений час у Голоцені.[1]

Тіндф'ятлайокутль
Тіндф'ятлайокутль
Тіндф'ятлайокутль
64°18′ пн. ш. 19°57′ зх. д.
Тип стратовулкан
Країна  Ісландія
Місце знаходження Ісландія
Гори Серединно-Атлантичний хребет
Висота 1462
Останнє виверження ймовірно Голоцен
Ідентифікатори і зовнішні посилання
GeoNames 2625814
Global Volcanism Program 372040
Тіндф'ятлайокутль

 Тіндф'ятлайокутль у Вікісховищі

Ім'я буквально означає «льодовик Тіндфйолл». Тіндфйолл (ісл. Tindfjöll, «вершинні гори») є гірським хребтом, що протягнувся на південь від льодовика.

З льодовика витікають такі гірські річки: Hvítmaga на північний схід, Gilsá на південь, Þórólfsá на південний захід, Valá на північний захід та Blesá на північ. Hvítmaga, Gilsá та Þórólfsá впадають до Маркарфльот (ісл. Markarfljót), а Valá та Blesá — до Eystri Rangá.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.