Угаді

Угаді або Югаді (каннада ಯುಗಾದಿి), тел. ఉగాది — свято Нового року, що відзначається жителями Карнатаки та Андхра-Прадеш. У Махараштре, це свято називають Гуді-падва. Відзначається у перший день місяцю чайтра за індуїстським місячним календарем. У григоріанському календарі цей день припадає на різні дати у березні — квітні. к Юга — це «епоха» чи «ера», а аді означає «початок» — таким чином, у перекладі югаді означає «початок ери». Специфічно, терміном «югаді» позначають початок нинішньої ери у індуїстському часовому циклі, Калі-юги, яка розпочалась у той день, коли Крішна залишив цей світ (за деякими підрахунками 17-18 лютого 3102 року до н. е.).

Народи каннара та телугу відзначають Угаді з великим розмахом. День розпочинається з ритуального омовіння й молитов. Наступним елементом сввяткування є прийняття в їжу особливої суміші з шести продуктів, кожен з яких являє один із смаків (солодкий, гіркий і т. д.): кольорів дерева ним, зелених манго, соку з тамаринда, червоного перцю, цукрової води з дозрілими бананами та солі. Суміш цих шести смаків мовою телугу називається югаді-пачхаді (тел. ఉగాది పచ్చడి), а на мові каннада — беву-белла (каннада ಬೇವು-ಬೆಲ್ಲ)[1] та символізує той факт, що життя є сумішшю різних настроїв (суму, радості, гніву, страху, огиди, здивування), які повинні спокійно сприйматися разом.

Частиною святкування Угаді є культурні програми, у ході яких організуються літературні дискусії, проводиться декламація поезії та даються премії письменникам та поетам. Увечері проходять концерти карнатичної музики і танців.

Примітки

  1. B'lore welcomes Kannada New Year. IBN live. Архів оригіналу за 19 квітня 2012. Процитовано 19 березня 2009.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.