Україна Модерна

«Україна Модерна» — український інтелектуальний часопис. Заснований в 1996 році, редактор-засновник Ярослав Грицак.

Україна Модерна
Скорочена назва УМ
Країна видання  Україна
Тематика історія, суспільство
Періодичність виходу двічі на рік
Мова українська
Головний редактор Гелінада Грінченко[1]
Видавець Критика
Засновник Ярослав Грицак
Засновано 1996
Наклад 500 примірників
ISSN 2078-659X (друковане видання), 2078-659X

uamoderna.com

Історія і огляд

Статті часопису проходять анонімне рецензування двома фахівцями до публікації. Редакція приймає тексти українською, англійською, німецькою, польською, білоруською, російською, французькою, італійськими мовами та публікує їх українські переклади у супроводі англомовних резюме. Журнал приймає лише оригінальні тексти, які не публікувалися раніше. Одним із головних завдань журналу є вивести українську історію та історіографію з вузьконаціональних рамок шляхом діалогу із західною академічною спільнотою.

З осені 2006 до 2010 року відповідальним редактором журналу був Андрій Портнов, відповідальним секретарем Володимир Маслійчук. Під їхнім керівництвом журнал був реформований, відтоді кожне нове число присвячено окремій тематиці, розпочинається воно зазвичай форумом-опитуванням провідних фахівців з даної проблематики[2][3]. В 2010 році Андрій Портнов і Володимир Маслійчук із конфліктом покинули «Україну Модерну»[4] і через певний час створили новий ресурс Historians.in.ua.

Усі статті та рецензії, опубліковані у томах від 9 до 21 знаходяться у вільному доступі в архіві часопису на сайті «України Модерної[5].

Редакція часопису

Члени редакційної ради часопису

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.