Університет Тромсе

Університет Тромсе – Арктичний університет Норвегії (норв. Universitetet i Tromsø, скорочено UiT (раніше UiTø)) - один із семи університетів Норвегії. Розташований в місті Тромсе. Вважається найпівнічнішим університетом у світі. Представники університету також беруть участь в роботі Університетського центру на Шпіцберґені.

Університет Тромсе
69°40′49″ пн. ш. 18°58′23″ сх. д.
Країна  Норвегія
Розташування Тромсе
Засновано 1968
Засновник стортинг
Ректор Jarle Aarbakked
Студентів 8000
Приналежність Міністерство освіти і науки Норвегіїd
Членство у
  • Асоціація університетів Європи[1], GBIF Norwayd, Biodiversity data publishers from Norwayd і YERUNd[2]
  • Складається з Tromsø University Libraryd, Norwegian College of Fishery Scienced і Tromsø University Museumd
    Випускники Category:University of Tromsø alumni
    Штаб-квартира Tromsød
    Адреса 18 Hansine Hansens veg
    Сайт uit.no
    en.uit.no/startsida
     Університет Тромсе у Вікісховищі

    Рішення про створення університету було прийняте в 1968 р., а в 1972 університет урочисто відкрито королем Норвегії Улафом V. В перші роки будівлі університету знаходились в центрі міста, проте в наш час[коли?] більшість з них зосереджена в кампусі Брейвіка на північ від центру.

    В університеті діють декілька факультетів: гуманітарних наук, суспільних наук, математично-природничий факультет, юридичний факультет, медичний факультет. Норвезька вища школа рибної промисловості (норв. Norges Fiskerihøgskole) також є факультетом університету, хоча і має значну автономію. Викладання медичних дисциплін здійснюється на основі Університетського госпіталю Північної Норвегії (норв. Universitetssykehuset Nord-Norge, UNN), частина будівель якого знаходиться в безпосередній близькості до університету.

    В рамках університету також діють ряд наукових центрів, таких як Центр саамських досліджень, Центр полярних досліджень імені Амундсена, Центр досліджень в області навколишнього середовища і розвитку, Центр поглиблених досліджень в області теоретичної лінгвістики (CASTL), Астрофізична обсерваторія Шіботн та ін.

    Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.