Утрехтська архідієцезія

Утрехтська архідієцезія (лат. Archidioecesis Ultraiectensis, нід. Aartsbisdom Utrecht) архідієцезія римо-католицької церкви в Нідерландах. Розташована в східній частині країни, найбільша в країні. Кафедра архієпископа і кафедральний собор св. Катерини розташовані в Утрехті.

Утрехтська архідієцезія
Герб
Дата створення / заснування 1559
Посада керівника організації Roman Catholic Archbishop of Utrechtd
Голова Віллем Ейк
Держава  Нідерланди
Кількість членів 753 700
Чисельність населення 4 070 300 осіб
Дочірня компанія (організація, установа) R.K. Meisjesbeschermingd
Є власником Aartsbisschoppelijk Paleis van Utrechtd
Розташування штаб-квартири Утрехт
Собор St Catherine's Cathedrald
Християнський літургічний обряд Римський обряд
Спільний кордон із Дієцезія Роттердам, Дієцезія Гарлем-Амстердам, Дієцезія Гронінген-Леуварден, Roman Catholic Diocese of Osnabrückd, Roman Catholic Diocese of Münsterd, Дієцезія Гертогенбос
На заміну Diocese of Utrecht (695–1580)d
Використовувана мова нідерландська
Площа 10 000 км²
Офіційний сайт
 Утрехтська архідієцезія у Вікісховищі
Розташування архідієцезії

Обіймає площу 10 000 км². Налічує 766 000 вірних, 312 парафій.

Історія

У XVII столітті серед католицького духовенства архиєпархії Утрехта поширилися ідеї галіканізму і янсенізму. Більшість єпархіального духовенства, схильного до галіканізму, підтримувало право обирати свого єпископа. У 1723 році, католицьке духовенство, отримавши дозвіл голландського уряду, зібрало синод, на якому надали собі право обирати єпископа. Бенедикт XIII призупинив рішення цього Синоду, а учасників відлучив від церкви. Ця ситуація призвела до виникнення розколу і появи галіканської церкви в Голландії. Цей розкол існує до цих пір. У 1795 році уряд Нідерландів дозволив всім громадянам, в тому числі і католикам, вільно сповідувати свою віру. 4 березня 1853 в Голландії було відтворена католицька ієрархія і архиєпархія Утрехта стала діяти без всяких перешкод.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.