Уґаяфукі-аедзу но мікото

Уґаяфу́кі-ае́дзу но міко́то (яп. 鵜草葺不合命, 鸕鶿草葺不合尊, うがやふきあえずのみこと, «Господар, народжений раніше ніж встигли покрити дах пір'ям баклана») синтоїстське божество, батько першого японського Імператора Дзімму. Нащадок богині сонця Аматерасу. Чоловік Тамайорі, яка була його тіткою. Вперше згадується в хроніках 8 століття: «Записах про справи старовини» і «Анналах Японії».

Уґаяфукі-аедзу но мікото
яп. 彦波瀲武鸕鶿草葺不合
Народився
Udo-jingūd, Нічінан, Префектура Міядзакі, Японія
Помер 661 до н. е.[1]
Поховання Aira Sanryod[2]
Національність tensonzokud
Діяльність монарх
Посада Chiten no kimid[3]
Батько Хоорі[2]
Мати Тойотама-хіме[2]
У шлюбі з Тамайорі хіме но мікото[2] і Тойотама-хіме[4]
Діти Itsuse no Mikotod[2], Inaid[2], Q11071195?[2] і Імператор Дзімму[2]

Інші імена

«Записи про справи давнини»

  • Амацухіко наґіса таке уґаяфукі-аедзу но мікото[5] — «Господар, небесний юнак, юнак хвиль припливу, мужній, народжений раніше ніж встигли покрити дах пір'ям баклана»

«Аннали Японії»

  • Хіко наґіса таке уґаяфукі-аедзу но мікото[6] — «Господар, юнак хвиль припливу, мужній, народжений раніше ніж встигли покрити дах пір'ям баклана».

Короткі відомості

Уґаяфукі-аедзу був сином божества Хоорі, сина сонячного онука Нініґі, та богині Тойотами, доньки бога моря Ватацумі. Хлопчик отримав ім'я від своєї матері, яка народила його на березі моря в хатинці, покритій пір'ями баклана. Оскільки скати даху хатинки не встигли зімкнути, пологи Тойотами побачив Нініґі. Через це ображена богиня кинула новонародженого на березі, загорнувши його в очерет. Хлопчика знайшла і виховала її сестра Тамайорі. З часом Уґаяфукі-аедзу одружився зі своєю тіткою-вихователькою, яка народила йому чотирьох синів — Іцусе, Інахі, Мікену та Вака Мікену. Останній син став перший японським монархом — Імператором Дзімму.

Уґаяфукі-аедзу вшановується як божество врожаю, злагоди в шлюбі та пологів у Святилищі Удо та Святилищі Міядзакі префектури Міядзакі. Його гробниця знаходиться на легендарній горі Айра, ім'я якої носять декілька вершин південного Кюсю.

Примітки

  1. Chikafusa K. 神皇正統記 — 1339.
  2. 舍人親王, 太安萬侶 日本書紀日本: 0720.
  3. (unspecified title)
  4. Tadachika N. Mizukagami
  5. (яп. 天津日高日子波限建鵜草葺不合命, あまつひこひこなぎさたけうがやふきあえずのみこと.
  6. яп. 彦波瀲武鸕鶿草葺不合尊, ひこなぎさたけうがやふきあえずのみこと.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.