Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини

Міністерство закордонних справ (нім. Auswärtiges Amt, AA) — одне з найважливіших міністерств Німеччини, засноване 1870 року. До 1919 року очолювалось секретарем закордонних справ, пізніше міністром закордонних справ. З 8 грудня 2021 цей пост займає Анналена Бербок.

Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини
Дата створення / заснування 1951
Коротка назва AA[1]
Посада керівника організації Список міністрів закордонних справ Німеччини
Голова Анналена Бербок
Держава  Німеччина і  Німецький рейх
Юрисдикція Німеччина
Дочірня компанія (організація, установа) Посольство Німеччини в Чехіїd, Німецький археологічний інститут і Bundesamt für Auswärtige Angelegenheitend
Є власником German Archaeological Institute at Madridd і Посольство Німеччини в Мозамбікуd
Розташування штаб-квартири Former Reichsbank buildingd
Кількість працівників 11 652 осіб[2]
Архіви зберігаються у Федеральний архів Німеччини
На заміну Q3315440?
Зона обслуговування Німеччина
Кількість відстежувачів 781 250
Офіційний сайт(нім.)(фр.)(англ.)
 Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини у Вікісховищі
Будівля МЗС на Шпрее

Організація

З 8 грудня 2021 року головою Федерального міністерства закордонних справ Німеччини є Анналена Бербок. У виконанні державних завдань федеральному міністру закордонних справ допомагають державні парламентські секретарі, які мають додатковий титул «державний міністр у МЗС». Ці посади обіймають Нільс Аннен (з 2018, СДП) на посаді державного міністра у МЗС, Катя Койль (з 2021, Зелені) на посаді державної міністерки з питань міжнародної культурної політики та Анна Лурман (з 2021, Зелені) на посаді державного міністра з європейських питань.

Будівля

2000 року міністерство перенесли з Бонна до Берліна, воно розмістилося в будівлі, у якій з 1959 до 1990 року розташовувався ЦК СЄПН.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.