Феліпе Молас Лопес

Феліпе Молас Ло́пес (ісп. Felipe Benigno Molas López 10 липня 1901 17 листопада 1954) президент Парагваю. Прийшов до влади після усунення президента Раймундо Ролона.

Феліпе Молас Лопес
ісп. Felipe Benigno Molas López
Президент Парагваю
26 лютого 1949  11 вересня 1949
Попередник Раймундо Ролон
Наступник Федеріко Чавес
Народився 10 липня 1901(1901-07-10)
Юті, Парагвай
Помер 17 лютого 1954(1954-02-17) (52 роки)
Асунсьйон, Парагвай
Відомий як політик
Громадянство  Парагвай
Національність парагваєць
Освіта Universidad Nacional de Asunciónd
Alma mater Національний університет Асунсьйона
Політична партія Партія Колорадо (Парагвай)
Професія лікар-стоматолог, хірург, політик

Життєпис

Молас Лопес народився 10 липня 1901 в Юті, округ Каасапа. Після закінчення школи вивчився в Парижі на стоматолога.

Під час Чакської війни з Болівією дослужився до звання капітана санітарних військ. Після війни Молас Лопес взяв активну участь в організації стоматологічного факультету Національного університету Асунсьйона і став успішним лікарем-практиком.

21 лютого 1936 Молас Лопес ненадовго очолив муніципалітет Асунсьйона. Його блискучі наукові пізнання зробили його помітною фігурою на національній політичній сцені.

У 1948 він став міністром освіти за швидкоплинного правління Президента Хуана Мануеля Фрутоса, а потім — і Президента Хуана Наталісіо Гонсалеса.

Зі вступом на пост глави республіки генерала Раймундо Ролона Молас Лопес зберіг свою посаду.

15 лютого того ж року, за рішенням Ради Партії Колорадо, Ролон був зміщений, і доктор Феліпе Молас Лопес став кандидатом на пост президента. Це відбулося багато в чому завдяки угоді між Федеріко Чавесом, лідером партії, і демократичними фракціями. 17 квітня Молас Лопес був офіційно обраний Президентом Парагваю.

Його кабінет становили: Лібераті Родрігес (пізніше — Маріо Майоркін) — міністр внутрішніх справ, Федеріко Чавес (пізніше — Бернардо Окампос) — міністр закордонних справ, Рамон Мендес Пайва — міністр фінансів, Рігоберто Кабальєро — міністр громадських робіт, Педро Уго Пенья — міністр охорони здоров'я і соціального забезпечення, Хосе Закаріас Арзано — міністр національної оборони, Аугусто Сальдівар (пізніше — Фабіо да Сілва, Гільєрмо Енсісо Веллозу) — міністр юстиції і праці, Еулохіо Естігаррібія — міністр освіти.

Серед заходів уряду Молас Лопеса слід виокремити: амністію для засланців періоду революції 1947, відновлення відносин з Уругваєм, передачу останків генерала Бернардіно Кабальєро в Національний Пантеон Героїв.

Зазначене об'єднання фракцій партії Колорадо виявилося недовговічним. Політичні засланці, що повернулися в країну, також поглибили політичну турбулентність.

В результаті Молас Лопес був повалений 11 вересня. Заднім числом він був звинувачений в невиконанні поставлених цілей, таких як об'єднання партії, відновлення республіканських установ, а також суспільних звичаїв.

Доктор Молас Лопес помер в Асунсьйоні 17 листопада 1954 (незабаром після встановлення в Парагваї строністського режиму — диктатури Стресснера). На честь Лопеса назвали одну з вулиць столиці.

Посилання

  • «Los presidentes del Paraguay». R. Amaral
  • «Forjadores del Paraguay». R. Amaral
  • «El drama del 47». Alcibiades González Delvalle
  • «Asunción y sus calles». Osvaldo Kallsen
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.