Феодосійський військовий клінічний санаторій

Феодосійський військовий клінічний санаторій — один із діючих санаторіїв Міністерства оборони України, [1] розташований на узбережжі Чорного моря у центральній частині міста Феодосії, АР Крим.

Феодосійський військовий клінічний санаторій
Вид закладу:військовий санаторій
Рік заснування:1945 (потребує уточнення)
Адреса:вул. Генерала Горбачова, 5, АР Крим, Україна
Координати:45°02′26″ пн. ш. 35°22′49″ сх. д.
Сайт:Сторінка Феодосійський санаторій МО України

Історія

Історія будівель розташованих на території санаторію починається з 19 століття коли вони належали губернатору Феодосії, Броневському С.М. На той час будівлі використовувались як дача і знаходились на окрайні міста, з часом місто розросталось і тепер це вже центральна частина Феодосії. На зазначеній території збереглася невелика споруда у вигляді гроту з колонами яка носить назву Пушкінський грот. Вважається що саме тут відпочивав великий російський поет О.С. Пушкін який у серпні 1820 року на кілька днів зупинявся у міського губернатора під час своєї подорожі на Кавказ.[2]
Будівлі належали Броневському С.М. до його смерті у 1830 році.

Далі у 1838 році дача з майном була придбана генералом Котляревським П. С. На початку 20 століття у період з 1911 по 1914 роки у двоповерховій будівлі знімав квартиру та проживав Дмитро Ілліч Ульянов, молодший брат В.І.Леніна. Саме у нього у квітні - травні 1913 року гостювали мати - Марія Олександрівна Ульянова та молодша сестра Ганна Іллівна Єлізарова-Ульянова. На зазначеній будівлі встановлена пам'яна дошка з відповідним написом.

Пізніше у радянські часи тут був створений військовий шпиталь, який у подальшому було реорганізовано у військовий санаторій.

Загальні відомості про санаторій

Лікувально оздоровчий комплекс розташовано у безпосередній близькості до моря в унікальній кліматичній зоні. Середньорічна кількість годин сонячного сяйва перевищує 2300 годин. Санаторій є закладом гастроентерологічного профілю, що використовує лікувальні грязі та лікувальну мінеральну воду "Феодосійська". Існуючі лікувальні методики направлені на лікування захворювань органів травлення, ендокринної системи, патологій органів дихання, опорнорушійного апарату, жіночої безплідності, захворювання зубів та слизистої порожнини рота. Проводяться діагностичні дослідження: фіброгастроскопія, сігмоколоноскопія, дуоденальне зондування, РН-метрія, ультразвукова діагностика, ЕКГ, велоергометрія, реографія печінки, судин нижніх кінцівок, тетрополярна реографія, спірографія, різноманітні види рентгендіагностики. Лікувальні процедури: фізіолікування, включаючи магнітолазеротерапію, сифонні промивання кишечнику, зрошення мінеральною водою шлунку, кишечнику, піхви, грязелікування (сегментарні грязьові аплікації, ректальні тампони, піхвові тампони, гальваногрязь), мікроклізми з трав'яними відварами, голкорефлексотерапія. [1]

Інфраструктура: - два 12-ти поверхових корпуси (один із корпусів недобудований); -4-х поверховий корпус; - 2-х поверховий корпус; - два пляжі; - столова до 1000 місць; - спортивна база: тенісний корт, столи для настільного тенісу, майданчики для гри у волейбол і бадминтон, тренажерний зал для колективних та індивідуальних занять спортом.

Повна адреса санаторію: 98102, Автономна Республіка Крим, м. Феодосія-2, вул. Генерала Горбачова, 5.

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Феодосійський військовий кліничний санаторій МО України
  2. Коцюбинский С.Д. Пушкин в Крыму. — Симферополь: Госиздат Крым, АССР, 1937. — С.21.

Джерела та література

  • Коцюбинский С.Д. Пушкин в Крыму. — Симферополь: Госиздат Крым, АССР, 1937, замовлення № 4364 — 15 000 прим.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.