Фердинанд Георг Фробеніус
Фердина́нд Ге́орг Фробе́ніус (нім. Ferdinand Georg Frobenius; * 26 жовтня 1849, Берлін — † 3 серпня 1917, Шарлоттенбург) — німецький математик.
Біографічні відомості
У 1867 році один семестр відвідував заняття в Геттінгенському університеті, потім Університет Гумбольдта в Берліні, в 1870 році захистив там дисертацію під керівництвом Карла Веєрштраса і Ернста Едуарда Куммера. Якийсь час викладав в берлінській гімназії, в 1874 році, без звичайної для цього хабілітації, був прийнятий на посаду професора в Берлінський університет. Наступного року перейшов в Цюрихський Політехнікум, в 1892 році повернувся в Берлінський Університет, зайнявши місце померлого Леопольда Кронекера. Член Прусської АН в Берліні (1893). Разом з Кронекером, Лазарусом Іммануелем Фуксом і Германом Амандусом Шварцем належав до вузького круга відомих берлінських математиків свого часу.
Роботи
Основні роботи Фробеніуса стосуються теорії груп, зокрема, до теорії представлень.
Він першим довів, що асоціативне, дистрибутивне множення можливе тільки в просторах розмірності один (дійсні числа), два (комплексні числа) і чотири (кватерніони) (Теорема Фробеніуса).
Іменем Фробеніуса названі такі математичні поняття:
- Гомоморфізм Фробеніуса з комутативної алгебри
- Матриця Фробеніуса
- Норма Фробеніуса
- Група Фробеніуса
- Нерівність Фробеніуса
- Теорема Фробеніуса
- Поліном Фробеніуса
- Оператор Перрона-Фробеніуса
- Теорема Фробеніуса-Перрона
- Факторизація за Фробеніусом
Див. також
- 22474 Фробеніус — астероїд, названий на честь математика[1].