Фестиваль «Український кавун — солодке диво»

Фестиваль «Український кавун — солодке диво» — гастрономічний фестиваль, що проводять в містечку Гола Пристань, Херсонська область.

Започаткування і програма

Фестиваль започаткували в містечку Гола Пристань 2003 року. Адже містечко уславилось баштанами та співпрацею із науковцями Інституту південного овочівництва та баштанництва Академії аграрних наук України. Інститут овочівництва та баштанництва в Голій Пристані працює вже чверть століття. В програмі фестивалю — важення кавунів, дегустація овочів, кавун-карвінг тощо. Саме такі малі свята переростають у щось значуще і витягають із безвісти маленькі міста.

Фестивальні рекорди

Як і кожний сільськогосподарський та гастрономічний фестиваль, цей має власну програму. Відвідувачам і гостям звітують вирощеними зразками овочевих культур, перш за все баштанними. Обов'язковим є зважування кавунів. Серед рекордів -

  • кавун 2011 року — 53 кілограми
  • кавун 2012 року — 95 кілограмів.

Але незареєстрованим був рекорд 2011 року, коли в Херсонській області виростили велетня-кавуна у 125 (сто двадцять п'ять) кілограмів. Але під час перевезення кавун-рекордсмен упав і розбився ще до фестивалю. Відомо, що рекорди дає сорт «Кароліна-Крос». Саме з цього сорту і виходять найбільші за вагою кавуни, серед них і той, що був занесений до книги рекордів Гіннеса — вагою в сто дев'ятнадцять кілограмів.

Кавун-карвінг

Аби привернути увагу до власної продукції баштанних, продавці солодкої продукції започаткували різьблення по кавунах. Розроблялись найрізноманітніші малюнки, що були перенесені на еластичні боки кавунів. Кавун-карвінг дозволяє використовувати зображення разом із написами та комбінувати вироби з іншими овочами та квітами.

На фестивалі існує як виставка кавун-карвінга, так і майстер клас з різьблення на кавунах.

Монумент Кавуну

Фестиваль вже має власну невелику історію і навіть монумент Кавуну, який створили на набережній міста Гола Пристань. Це бетонний кавун із відрізаною скибкою заввишки 1,75 метра і завширшки 1,20 метра. Монумент відкрили ще під час Шостого фестивалю «Український кавун — солодке диво».

Джерела

  • стаття "Круглий, та не місяць, із хвостом, та не миша ", Україна Молода від 22 серпня 2012 р.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.