Флавій Флоренцій (консул 361 року)

Флавій Флоренцій (*Flavius Florentius, д/н — після 363) — державний і військовий діяч пізньої Римської імперії.

Флавій Флоренцій
Народився невідомо
Помер після 363
Підданство Римська імперія
Діяльність політик
Посада консул
Термін 361 рік
Попередник Флавій Клавдій Юліан Цезар
Наступник Флавій Невітта
Діти 2 сини

Життєпис

Походження невідоме, але не належав до знаті. Розпочав службу десь у 330-х роках. 345/346 року призначається комітом імператора Констанція II. Зберігся його лист до Афанасія з проханням повернутися на кафедру Олександрійської патріархії, з чого історики роблять висновок, що Флоренції був християнином

Ймовірно брав участь у кампанії 351—353 років проти узурпатора Магненція. 357 року призначається преторіанським префектом Галлії. Амміан Марцеллін вказує, що Флоренцій висловився за те, щоб вступити в бій з алеманами при Аргентораті.

Взимку 358/359 року, коли доходи Галлії від подушного і земельного податків не досягли бажаного рівня, Флоренцій запропонував цезарю Юліану вдатися до надзвичайних стягнень, щоб заповнити нестачу. Однак цезар виступив проти. Невдовзі Флоренції запропонував заплатити 2 тисячі лібрів (близько 900 кг) срібла германцям, щоб дозволити хлібному флоту римлян з Британії безперешкодно пройти вгору Рейном, але Юліан відхилив цю ідею. Все це негативно позначилося на стосунках префекта і цезаря. Втім 359 року допоміг Юліану під час чергової кампанії за Рейном, надавши вчасно війська та харчування.

У 360 року за наказом імператора рушив з війська на схід для участь в кампанії проти держави Сасанідів. В цей час легіонери оголосили Юліана августом, що було викликом Констанцію II. Останній призначив Флоренція преторіанським префектом Іллірику.

361 року стає консулом (разом з Флавієм Тавром). Невдовзі з'єднався з останнім, що відступив з Італії. Після цього вони долучилися до війська Констанція II. Але після останнього смерті у листопаді того ж року Флоренцій втратив будь-який вплив, оскільки єдиним імператором став Юліан. Судом Халкидонської комісії був засуджений до страти. Тому вимушений був разом з родиною переховуватися до самої смерті Юліана у 363 році. За цим повернувся до Константинополя. Подальша доля невідома.

Родина

  • Луціан, коміт Сходу 393 року
  • Флоренцій, консуляр (намісник) Сирії в 392—393 роках

Джерела

  • Lucien Jerphagnon, Julien dit l'Apostat, Tallandier, Paris, 2008
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.