Флорестан І

Флореста́н I (фр. Tancrède Florestan Roger Louis Grimaldi; 10 жовтня 1785 20 червня 1856, Париж) князь Монако з 2 жовтня 1841 до своєї смерті.

Флорестан І
фр. Florestan Ier de Monaco
Народився 10 жовтня 1785(1785-10-10)[1]
Париж, Королівство Франція
Помер 20 червня 1856(1856-06-20)[1] (70 років)
Париж, Франція
Поховання Собор Святого Миколая
Країна  Франція
Діяльність актор, політик
Знання мов французька
Титул Князь Монако
Посада Князь Монако
Конфесія католицтво
Рід Грімальді
Батько Оноре IV
Мати Louise d'Aumontd
Брати, сестри Оноре V
У шлюбі з Maria Caroline Gibert de Lametzd
Діти Карл III і Princess Florestine of Monacod

Біографія

Флорестан був сином Оноре IV та Луїзи д'Омонт, герцогині Мазаріні, його старший брат Оноре V був його попередником на троні Монако.

Він взяв шлюб 27 листопада 1816 року у Комерсі з Кароліною Жибер де Лемец (1793—1879). Від шлюбу народились діти: Карл III (1818—1889) та Флорестин (фр. Florestine Gabrielle Antoinette Grimaldi) (1833—1897). Спочатку Флорестан не вважався претендентом на трон Монако, отже у молодості він був актором театру «Де л'Амбігу-Комік», але після смерті старшого брата Оноре V отримав титул князя. Реальна влада була зосереджена у руках його дружини Кароліни, яка була енергійною та розумною жінкою. Її разом з чоловіком вдалось покращити фінансові справи князівства. Враховуючи напружене політичне становище в країнах Європи у середині XIX сторіччя та враховуючи демократичні побажання населення, Флорестан двічі намагався ввести у дію конституцію, але обидва рази його спроби виявились невдалими. Особливе незадоволення це викликало у мешканців Ментони. Нарешті 1848 року Флорестан вирішив зректися від трону на користь сина, Карла, але було вже запізно. Міста Ментона та Рокебрюн проголосили себе вільними. Таким чином Монако позбавилось 80 % своєї території. До 1861 року політичний статус цих міст залишався невизначеним, доки Монако офіційно не передало їх Франції.

Герб

Червоні ромби на білому тлі. Девіз роду Гарімальді: «Deo Juvante» (лат. З Божою поміччю).

Посидлання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.