Флотаційна машина ФПМ-6,3

Флотаці́йна маши́на ФПМ-6,3 (Росія) належить до пневмомеханічних флотаційних машин, прямотечійна машина з глибокими квадратними камерами, у кожній з яких розташований аератор, що складається з імпелера і диспергатора.

Схема пневмомеханічної флотомашини ФПМ-6,3.
1 — корпус камери; 2 — лопатки заспокоювача; 3 — повітровід; 4 — вентиль; 5 — пінознімач; 6 — імпелер; 7 — диспергатор; 8 — порожній вал; 9 — надімпелерний конус; 10 — обсадна труба.

Імпелер являє собою конус 9, на нижній стороні якого по периферії встановлені пальці — вертикальні стержні прямокутного перетину. Повітря низького тиску подається під імпелер порожнім валом 8 від повітродувки. При обертанні імпелера пульпа знизу через зазор між дном камери та імпелером засмоктується у його порожнину і викидається через проміжки між пальцями імпелера, при цьому повітря диспергується.

Диспергатор 7 являє собою кільце з радіальними лопатками. Він знижує турбулентність потоків пульпи в камері, сприяє більш тонкому диспергуванню повітря і забезпечує рівномірний розподіл повітря в камері.

Лопатки заспокоювача 2 сприяють створенню спокійної зони піноутворення на поверхні пульпи. Машина ФПМ компонується з прямотечійних секцій, які можна встановити каскадно або на одному рівні. В останньому випадку в головних камерах прямотечійних секцій встановлюється блок-аератор механічного типу. Механічні блок-аератори дозволяють повертати промпродукти за прийнятою схемою без застосування насосів. Знімання піни здійснюється пінознімачами 5.

Перевагами машин цього типу порівняно з механічними є можливість регулювання аерації у кожній камері, менші енергомісткість і тривалість флотації в основних операціях, а недоліками — неможливість флотації крупнозернистого матеріалу й необхідність повної виробки камер при заміні блока-аератора.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.