Фороніди

Фороні́ди (Phoronida) — тип двобічно-симетричних морських тварин. Відомо всього 12 видів з 2 родів, у Чорному морі Phoronis euxinicola.

?
Фороніди

Phoronis hippocrepia
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Двобічно-симетричні (Bilateralia)
Первиннороті (Protostomia)
Надтип: Lophotrochozoa

Brachiozoa

Тип: Фороніди (Phoronida)
Hatschek, 1888
Роди
  • Phoronis Wright, 1856
  • Phoronopsis Gilchrist, 1907
  • Diversipora?
  • Hederella?
  • Cytosporella?
  • Hederopsis?
  • Hernodia?
Посилання
Вікісховище: Phoronida
Віківиди: Phoronida
EOL: 8867
ITIS: 155456
NCBI: 120557
Fossilworks: 67152

Опис

Тіло (довж. 0,6—45 см) червоподібне, міститься всередині хітинової трубочки, яку утворює сама тварина. На передньому кінці тіла є віночок щупальців, за допомогою яких фороніди підганяють до рота їжу (дрібні організми). Кишечник утворює U-подібну петлю і закінчується анальним отвором, розташованим недалеко від рота. Вторинна порожнина тіла складається з 3-х відділів. Розмноження в основному статеве, відомий і поперечний поділ. Розвиток з метаморфозом, личинка (актинотроха) схожа на трохофору.

Розмноження та розвиток

Роздільностатеві і гермафродити. Розмноження триває з весни по осінь. Запліднення у більшості видів, ймовірно, зовнішньо-внутрішнє (сперматозоїди викидаются у воду і проникають у тіло самки, де відбувається запліднення). З яйця виходить планктонна личинка — актінотроха. Личинка розвивається в товщі води близько 20 днів, потім осідає на дно і всього за 30 хвилин перетворюється на молоду фороніду. Тривалість життя форонід — близько року.

У частини видів описано безстатеве розмноження шляхом поперечного поділу. У Phoronis ovalis при несприятливих умовах і при відкладання яєць відбувається автотомія переднього кінця тіла з лофофором, який згодом регенерує. Відокремлений лофофор плаває в товщі води, потім осідає і виділяє трубку. Можливо, він теж здатний давати нову особину.

Палеонтологія

Відомих скам'янілостей самих тіл форонід немає.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.