Фортеці Дагу

Фортеці Дагу, Форти Дагу, або ж фортеці Байхім (кит. спр. 大沽炮台, піньїнь: Dàgū Pàotái, спр. 大沽炮台, піньінь Dàgū Pàotái або кит. спр. 白河碉堡, піньїнь: Báihé Diāobǎo спр. 白河碉堡, піньїнь Báihé Diāobǎo) — фортеці, розташовані в гирлі річки Хайхе в районі Тангу міста центрального підпорядкування Тяньцзінь на північному сході КНР. Вони розташовані в 60 км від центру міста Тяньцзінь.

Фортеці Дагу
Держава  КНР
Адміністративна одиниця Тангу
Каталожний код 4
Статус спадщини Major Historical and Cultural Site Protected at the National Leveld
 Фортеці Дагу у Вікісховищі

Історія

Перша фортеця була побудована в еру Чжу Хоуцун династії Мін. Вона повинна була захищати Тяньцзінь від іноземних загарбників. Протягом Опіумних воєн вона була розширена, були також побудовані п'ять великих і двадцять малих фортець.

Друга Опіумна війна

У травні 1858 року британський адмірал Майкл Сеймур отримав наказ захопити фортеці Дагу. У червні 1858 року було підписано тяньцзінську угоду, що дозволяє іноземцям торгувати в Тяньцзіні.

У 1859 році, після відмови Китаю у встановленні в Пекіні іноземних дипломатичних місій, вже інший британський адмірал Джеймс Грант знову атакував фортеці Дагу, але британці зазнали поразки.

У 1860 році англо-французькі війська зустрілися в Гонконзі висадилися в Бейтане 12 серпня та успішно атакували фортеці Дагу 21 серпня. Фортеці сильно постраждали та війська генерала Сенгерінчена змушені були відійти. 26 вересня війська досягли Пекіна і захопили місто до 13 жовтня.

Боксерське повстання

Під час Боксерського повстання (1899—1901), фортеці були захоплені силами міжнародної коаліції, що вдерлися в Китай (Альянс восьми держав) в ході Битви за Дагу в червні 1900 р. За результатами війни, більшість фортець були демонтовані.

Сучасність

2 фортеці збереглися по сьогоднішній день: одна на південному, інша на північному березі річки Хайхе. Південна фортеця реставрувалася в 1988 році й відкрилася для відвідувачів у червні 1997 року. На північ від неї з дороги Хайфан видна друга, не реставрована фортеця.

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.