Фрегат (острів)

Фрегат або Фригіт (фр. Île de Frégate) — гранітний острів в Індійському океані, у складі Внутрішніх Сейшельських островів. Острів належить німецькому промисловцю Отто Гаппелю (нім. Otto Happel).

Фрегат
Île de Frégate
Географія
4°35′09″ пд. ш. 55°56′29″ сх. д.
Місцерозташування Індійський океан
Акваторія Індійський океан
Група островів Сейшельські Острови
Площа 2,19  км² 
Довжина 2,3 км
Ширина 1,2 км
Найвища точка 125 м
Країна
Сейшельські Острови
Населення 208 осіб
Фрегат
Фрегат (Сейшельські Острови)

Історія

Назву острову дав моряк Лазар Піко (фр. Lazare Picault), через величезну кількість фрегатів, що жили на острові. На Фрегаті було знайдено руїни невідомого походження, олов'яний водогін та три поховання з чого можна припустити, що острів слугував притулком для місцевих піратів чи арабських моряків. У 1802 році Фрегат був місцем заслання якобінців, яких звинуватили у заколоті проти Наполеона, проте пізніше їх перевезли на острів Анжуан з Коморських островів. У XIX столітті на острові знаходили старовинні речі — золоті пасок і хрест, іспанські золоті монети, що робить острів одним з небагатьох цікавих для археологів місць у Сейшельському архіпелазі.

Географія

Острів Фрегат є найсхіднішим гранітним островом Сейшельського архіпелагу. Він розташований за 55 км на схід від острова Мае і на південний схід від острова Праслен. Довжина острова — 2,3 км, ширина — 1,2 км. Найвища точка острова — гора Сигнале (125 м) у західній частині острова. За 300 метрів на північний схід від неї протікає річка Бамбоус, русло якої пролягає у місцевостях Грос-Буа Нуар (Gros Bois Noire) та Плейн Магнан (Plaine Magnan) у північній частині острова, потім робить різкий поворот на північний схід та впадає в океан поблизу місцевого аеропорту. На північному березі розташовані пляжі (з заходу на схід) Анс-Вікторін, Анс-Макеро та Анс-Бамбу. На західному березі знаходиться пляж Ла Кур та гавань, на південному — пляжі Анс-Пар, Анс-Феліс, Анс Ку-де-Пуа та Гран-Анс.

Природа

Флора острова представлена Calophyllum inophyllum, горіхом кеш'ю та індійським мигдалевим деревом. З тварин тут мешкають ендемічний шама-дрізд (лат. Copsychus sechellarum), гігантські черепахи (лат. Megalochelys gigantea) та чорнотілі жуки.

Люди, які прибули на острів у XVII столітті, завезли котів, собак, щурів, тарганів та кокосові дерева. Ці види істотно загрожують місцевій флорі та фауні, тому в останні 10 років вживаються заходи щодо відшкодування збитків, завданих людиною природі. На Фрегаті створено найбільший на Сейшелах розсадник дерев.

Інфраструктура

На острові є аеропорт (IATA: FRK, ICAO: FSSF), єдина ґрунтова злітно-посадкова смуга якого завдовжки 502 метри. На південному сході знаходиться плантація, де вирощуються овочі та фрукти. У 1995 році на острові було зведено готель, що складається з 16 окремих вілл, де можуть одночасно проживати максимум 40 осіб. Для потреб туристів влаштовано 2 ресторани, спа-центр, яхт-клуб, невелику бібліотеку, католицьку каплицю та музей. Доріг та автотранспорту на острові немає, пересуватися можна лише пішки чи на велосипеді.

Цікаві факти

Журнал The Times визнав пляж Анс-Вікторін на острові найкращим у світі.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.