Фруела II

Фруела II (ісп. Fruela II), або Фройла II (лат. Froila II); близько 875 925) — останній король Астурії (910924), Леона, Астурії та Галісії (924925). Прізвисько — Прокажений (ісп. el Leproso).

Фруела II
Фруела II
Легендарний герб королів Астурії
Король Астурії
910  924
Наступник: Альфонсо Фруелес
 
Народження: 874
Ов'єдо, Іспанія
Смерть: серпень 925 або 925
Леон, Кастилія і Леон, Іспанія
Поховання:
Країна: Астурія (королівство)
Релігія: християнство
Рід: Династія Астур-Леон
Батько: Альфонсо III
Мати: Jimena of Pamplonad
Шлюб: Нуніло
Уррака
Діти: Альфонсо

 Медіафайли у Вікісховищі

Біографія

Молоді роки

Походив з династії Астур-Леон. Син Альфонсо III, короля Астурії, та Хімени Памплонської. Про молоді роки замало відомостей. Вперше згадано у хроніках у 886 році.

У 910 році після розподілу батьком володінь між синами, Фруела отримав власне Астурію.

Король Астурії

Бувши наймолодшим братом підпав спочатку під вплив старшого брата Гарсії I, короля Леона, а потім Ордоньйо II, який у 914 році поєднав Леон й Галісію. Більшу частину часу Фруела II приділяв зміцненню свого становища в середині Астурії. При цьому намагався придушити надмірну самостійність знаті, спираючись на союз з католицькою церквою.

Водночас намагався налагодити гарні стосунки з мусульманським родом Бану Касі, що володів потужною державою зі столицею у Сарагосі. Для цього у 917 році було укладено династичний союз.

У 912 році підтвердив спадкові права свого брата Ордоньйо на Галісію і Леон.

Об'єднання королівств

У 924 році після смерті свого брата Ордоньйо II, при підтримці грандів Галісії та Леону, стає королем цих королівств. Фруелі II довелося протидіяти амбіціям декількох знатних родів. Для зміцнення свого становища він наказав стратити Гебульдо і Аресіндо, що стверджували про своє походження від одного з останніх вестготських королів Вітіци. Водночас відправив у вигнання Фрумініо, єписокпа Леону, який виступав проти коронації Фруели II.

Того ж року надав допомогу Санчо I, королю Наварри, для відбиття наступу мусульман на Памплону. Для цього успіху запровадив політику призначення на провідні єпархії своїх прихильників.

Помер влітку 925 року від прокази. Перед смертю намагався передати права над королівствами своїм синам в обхід сином Ордоньйо II. Після Фруели II розпочалася боротьба за владу. На деякий час королем став син Фруели II — Альфонсо.

Родина

1. Дружина — Нуніла

Діти:

2. Дружина — Уррака, донька Абдалли ібн Мухаммеда, валі Тудели

Діти:

  • Ордоньйо (д/н-932)
  • Раміро (д/н-932)

Джерела

  • Rodríguez Fernández, Justiniano (1997). Reyes de León (I): García I, Ordoño II, Fruela II y Alfonso IV. La Olmeda. ISBN 84-920046-8-1. (ісп.)
  • Rafael Altamira, il califfato occidentale, in «Storia del mondo medievale», vol. II, 1999, pp. 477—515 (ісп.)

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Фруела II

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.