Філософія інформації

Філосо́фія інформа́ції (ФІ) — область дослідження, яка вивчає концептуальні питання, що виникають під час перетину комп'ютерної науки, інформатики, інформаційних технологій і філософії.

Вона включає в себе:

  1. критичні дослідження концептуального характеру та основні принципи інформації, в тому числі її динаміки, використання і науки
  2. розробка і застосування теоретичної інформатики та обчислювальних методів у філософських проблемах.

Історія

Філософія інформації (ФІ) еволюціонувала від філософії штучного інтелекту,логіки інформації,кібернетики,соціальної теорії,етики, вивчення мови та інформації.

Логіка інформації

Логіка інформації,також відома як логічна теорія інформації, розглядає інформаційний зміст логічних знаків і виразів по лініях спочатку розроблених Чарльзом Сандерсом Пірсом.

Кібернетика

Одне з джерел для філософії інформації можна знайти в технічних роботах Норберта Вінера, Алана Тюринга, Вільяма Росса-Ешбі, Клода Шеннона, Воррена Вівера і багатьох інших вчених, що працюють над інформаційно-обчислювальною теорією ще з початку 1950-х років.

Деяка важлива робота з інформатизації та зв'язку була зроблена Грегорі Бейтсоном та його колегами.

Вивчення мови та інформації

Пізніші внески в область були зроблені Фредом Дретске, Джоном Барвайсом, Браяном Кантвелом-Сміттом та іншими.

Центр з вивчення мови та інформації (ЦВМІ) був заснований в Стенфордському університеті у 1983 році філософами, вченими-комп'ютерниками, лінгвістами і психологами під керівництвом Джона Перрі та Джона Барвайса.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.