Хабігандж – Ашугандж

Хабігандж – Ашугандж – газопровід у Бангладеш, споруджений на першому етапі розвитку газовидобувної промисловості цієї країни.

Ашугандж
Хабігандж
Пункти сполучені трубопроводом

Ще наприкінці 1950-х узялись за розробку родовищ на північному сході Бангладеш, де проклали кілька газопроводів місцевого значення (Чхатак – Чхатацький цементний завод, Сілхет – Фенчугандж). У 1968-му почали видобуток на черговому родовищі Хабігандж, ресурс з якого подали до зведеної поруч ТЕС Шахджибазар по перемичці діаметром 200 мм та довжиною лише 2,5 км.

Втім, запаси Хабіганджу дозволяли залучити його до інших проєктів, тому в 1981 році ввели в експлуатацію трубопровід довжиною 58 км та діаметром 300 мм до району Ашугандж. Він мав транспортувати 3,4 млн м3 на добу, з яких 1,4 млн м3 призначались для заводу азотних добрив у Ашуганджі, а інші мали передаватись до газотранспортної інфраструктури, створеної раніше для обслуговування родовища Тітас (трубопровід Тітас – Дакка).[1]

Можливо відзначити, що в 1990-х роках почався розвиток значно потужнішого газотранспортного коридору Кайлаштіла – Ашугандж, по якому транспортується ресурс із цілого ряду родовищ північного сходу Бангладеш. Траса цього коридору проходить повз Хабігандж та сполучена перемичкою із ТЕС Шахджибазар, а отже і з трубопроводом Хабігандж – Ашугандж.[2]

Примітки

  1. Mines, United States Bureau of (1981). Minerals Yearbook (англ.). Bureau of Mines.
  2. Preparatory Survey on The Natural Gas Efficiency Project in The People’s Republic of Bangladesh FINAL REPORT.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.