Хайя бінт аль-Хусейн

Хайя бінт аль-Хусейн (араб. الأميرة هيا بنت الحسين; нар. 3 травня 1974) йорданська принцеса, сестра короля Йорданії Абдалли II, дружина еміра Дубаю Мохаммеда ібн Рашида Аль Мактума.

Хайя бінт аль-Хусейн
араб. الأميرة هيا بنت الحسين
Народилася 3 травня 1974(1974-05-03)[1] (47 років)
Амман, Йорданія
Країна  Йорданія
Діяльність show jumper
Alma mater Badminton Schoold (1985), Bryanston Schoold і Коледж святої Хільдиd (1995)
Науковий ступінь бакалавр мистецтв (1995)
Знання мов арабська, англійська і французька
Членство Міжнародний олімпійський комітет
Титул принцеса
Рід Хашиміти і Аль-Фаласіd
Батько Хусейн бін Талал
Мати Алія аль-Хусейн
Брати, сестри Princess Iman bint Al Husseind, Princess Aisha bint Husseind, Princess Alia bint Husseind, Princess Raiyah bint Al Husseind, Princess Zein bint Al Husseind, Prince Hamzah bin Al Husseind, Prince Hashim Al Husseind, Prince Faisal bin Al Husseind, Алі бін аль-Хусейн, Абдалла II і Abir Muhaisend
У шлюбі з Мохаммед ібн Рашид аль-Мактум
Нагороди

Премія Штайгерd

IMDb ID 3652049
Сайт princesshaya.net

Біографія

Принцеса Хайя народилася в сім'ї короля Йорданії Хусейна ібн Талала (1935—1999) і королеви Алії аль-Хуссейн (1948—1977). В сім'ї було 11 дітей (у принцеси 5 братів і 5 сестер). Належачи до Хашимітському династії, є прямим нащадком пророка Магомета в 43-му поколінні. Її матір трагічно загинула під час аварії вертольота в 1977 році. Матері було всього 28 років, а Хайї на той момент виповнилося 3 роки.

Принцеса Хайя отримала початкову освіту в Йорданії, а середню і вищу — у Великій Британії, де вона вчилася в школі для дівчаток Бадмінтон (Badminton School). Пізніше принцеса навчалася в школі спільного навчання Браєнстон (Bryanston School) в графстві Дорсет. Диплом бакалавра з відзнакою з філософії, політики та економіки вона отримала в коледжі Св. Хільди Оксфордського університету (St. Hilda's College). Принцеса володіє англійською та французькою мовами, розуміє ще чотири мови.

У 13 років принцеса Хайя представляла свою країну на міжнародному змаганні з кінного спорту. У 1992 році завоювала бронзу в особистому заліку на Панарабських іграх, ставши, таким чином, єдиною жінкою, яка нагороджена медаллю за всю історію змагань. Принцеса Хайя була у складі делегації Йорданії на Олімпійських іграх в Австралії в 2000 році. Вона брала участь змаганнях із конкуру та була прапороносцем своєї команди. У 2002 році вона стала першою арабською жінкою, яка взяла участь у чемпіонаті світу з кінного спорту в іспанському місті Херес. У 2006 році принцеса Хайя була обрана президенткою Міжнародної федерації кінного спорту, та стала членом Міжнародного олімпійського комітету. У 2008 році ірландський жеребець New Approach, що належить принцесі, виграв три найбільших призи у Великій Британії і був визнаний кращим скакуном світу згідно з World Thoroughbred Racehorse Rankings.

10 квітня 2004 принцеса Хайя вийшла заміж за прем'єр-міністра ОАЕ, еміра Дубаю шейха Мохаммеда ібн Рашида аль-Мактума. Вона стала шостою і наймолодшою дружиною еміра. 2 грудня 2007 роки народила доньку аль-Джалілу, а в 2012 році у подружжя народився син Заїд.

Хайя стала засновником першої арабської неурядової організації Tikyet Um Ali («Є, щоб жити»), метою діяльності якої є боротьба з голодом в Йорданії, а також головою дубайського Міжнародного гуманітарного містечка, який надає допомогу людям, які опинилися у надзвичайній ситуації. Принцеса бере активну участь в ініціативах ООН і входить до складу правління багатьох некомерційних організацій.

Навесні 2019 року принцеса Хайя втекла від чоловіка в Лондон разом з дітьми. Принцеса прийняла рішення негайно покинути країну через те, що дізналася нові деталі історії принцеси Латіфи — однієї з старших дочок свого чоловіка від іншої дружини. Дівчина неодноразово намагалася втекти з країни і дорікала батька в жорстокому поводженні. Шейх заперечував усі її звинувачення. Спочатку принцеса Хайя підтримувала чоловіка, але недавно їй стало відомо, що після примусового повернення, відтоді живе під постіним контролем медиків і приймає препарати, які повністю пригнічують її особистість.

8 вересня 2019 року зведений брат принцеси Хайї король Йорданії Абдалла II призначив її заступницею глави місії посольства Йорданії у Великій Британії. Призначення надало їй дипломатичну недоторканність і захист відповідно до Женевської конвенції для неї і її дітей.

Примітки

  1. Roglo — 1997. — 8549233 екз.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.