Херсонське морехідне училище рибної промисловості

Херсо́нський морський коледж ри́бної промисло́вості вищий навчальний заклад державної форми власності І рівня акредитації, здійснює підготовку молодших спеціалістів для підприємств рибопромислового, транспортного і допоміжного флоту.

Херсонське морехідне училище рибної промисловості
ХМКРП
?координати:
Тип вищий навчальний заклад
Засновано 1932 1932
Декан Стасюк Костянтин Сергійович
Адреса м. Херсон, вул. Грецька, 55
Сайт fishers.com.ua

Історія коледжу

Училище засновано у 1932 році в Києві як морський рибопромисловий технікум. Цього ж року технікум був переведений у м.Херсон. Першим директором був Мовчан Василь Архипович, якого у 1933 році змінив Золотарьов Михайло Іванович. Училище здійснює співробітництво з іншими вищими навчальними закладами рибної галузі України. З 2006 року воно входить до університецького центру і є структурним підрозділом Керчинського Державного морського технологічного університету.

За роки існування училища здобули освіту понад 20000 судноводіїв, судномеханіків і радіотехніків, у тому числі більше 500 випускників училища з країн Азії, Африки і Латинської Америки. Багато випускників коледжу стали капітанами дальнього плавання.

Діяльність

У навчальному закладі створені всі необхідні умови для навчання і побуту курсантів:

· понад 50 навчальних лабораторій і кабінетів із загальноосвітніх і спеціальних дисциплін;

· 3 комп'ютерні класи, комп'ютерний центр, підключений до мережі Інтернет;

· бібліотека з читальною залою;

· їдальня, гуртожиток, оздоровчий пункт;

· спортивний комплекс та актова зала.

Під час навчання курсанти проходять плавальну практику на рибопромислових та транспортних суднах, суднах річкового та морського портів Херсона, Миколаєва, Одеси та інших.

Курсанти-судноводії моделюють умови морської навігації на сучасному навігаційному обладнанні, а курсанти-судномеханіки — на навчально-тренажерному комплексі «Суднова енергетична установка».

Спеціальність

Набір до коледжу відбувається на спеціальність 271 «Річковий та морський транспорт» за наступними освітніми програмами:

· «Судноводіння на морських шляхах»

· «Експлуатація суднових енергетичних установок»


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.