Херсонський національний технічний університет

Херсонський національний технічний університет вищий навчальний заклад в Україні.

Херсонський національний технічний університет
ХНТУ
46°40′07″ пн. ш. 32°38′15″ сх. д.
Назва латиною Khersonskyy Natsionalnyy Technichnyy Universytet
Тип видавець відкритого доступуd[1]
Країна  Україна[1]
Розташування ХерсонХерсон
Засновано 7.09.1959
Акредитація ІІІ-IV  рівня
Ректор Бардачов Юрій Миколайович
Студентів 5 450
Докторів 41
Професорів 37
Випускники Категорія:Випускники Херсонського національного технічного університету
Адреса Україна 73008, м. Херсон, вул. Бериславське шосе, 24
Сайт kntu.net.ua

Загальна інформація

Вищий технічний навчальний заклад виник у Херсоні в 1957 р. Херсонський національний технічний університет (ХНТУ) — вищий навчальний заклад освіти IV рівня акредитації, (Сертифікат серія РД IV № 222350 термін дії до 1 липня 2015 року виданий 10 листопада 2003 року. Серія АБ № 298109 Дата видачі ліцензії 10.11.2005 року.). Ректор д.т.н., проф. Бардачов Юрій Миколайович. Університет створено 24 березня 1997 року Постановою Кабінету Міністрів України № 254 на базі Херсонського індустріального інституту. Університет засновано на Підставі Указу Президента України від 15. 11. 2004 № 1403/2004 університету надано статус національного.

Освітньо-наукова структура університету охоплює довузівську, вузівську та післядипломну освіту. Довузівська освіта: Центр довузівської підготовки (підготовчі курси, підготовче відділення), фізико-технічний ліцей (9-11 класи середньої школи). Вузівська освіта: факультети машинобудування, технологій та дизайну, кібернетики, економіки, міжнародних економічних відносин; 8 регіональних факультетів (м. Нова Каховка, Армянськ, Ялта, Феодосія, Каховка, Генічеськ, Керч, Чернігів, Київ); факультети, спільні з іншими ВНЗ; текстильний технікум.

Післядипломна освіта: факультет підвищення кваліфікації і перепідготовки спеціалістів, аспірантура, докторантура. ХНТУ готує фахівців з 29 спеціальностей за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр. Текстильний технікум готує молодших спеціалістів за чотирма спеціальностями.

За останні роки розпочато підготовку фахівців із спеціальностями: «Дизайн»; "Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва "; «Нетрадиційні джерела енергії»; "Переклад ".

За результатами проведення повторної акредитаційної експертизи, відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії від 21 червня 2005р, протокол № 56 ХНТУ визнано акредитованим за IV рівнем (сертифікат про акредитацію РД — IV № 222350 від 10.11.2005 р.)

Загальна кількість співробітників в 2005 р. становить 1373 особи, в тому числі науково-педагогічних кадрів базового університету 395 осіб, серед них вчені ступені і звання мають 58 % викладачів, в тому числі доктори наук, професори 11 %. У базовому університеті функціонує 39 кафедр, 22 з яких випускові.

Контингент студентів на 1 січня 2006 р. становить 11892 особи, з них на денній формі навчання 7023, на заочній формі навчання 4798.

У текстильному технікумі навчається 609 студентів. У 2005 р. працевлаштовано 408 випускників. В аспірантурі за 21 спеціальністю навчається 126 осіб, в докторантурі — 6 осіб.

За даними Міністерства освіти і науки України станом на 15 жовтня 2013 року в Херсонському національному технічному університеті функціонують спеціалізовані вчені ради зі спеціальностей «Інформаційні технології», «Автоматизація процесів керування», «Технологія зернових, бобових, круп'яних продуктів і комбікормів, олійних і луб'яних культур», «Технологія текстильних матеріалів, швейних і трикотажних виробів», «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)».

Видаються журнали: «Вестник ХНТУ», «Автоматика. Автоматизація. Електротехнічні комплекси та системи.», «Проблемы лёгкой и текстильной промышленности».

Інфраструктура університету включає такі основні об'єкти: комплекс навчально-лабораторних комплексів університету і текстильного технікуму; комплекси навчально-лабораторних корпусів регіональних підрозділів університету; філії кафедр на виробництві; студмістечко; спортивний комплекс; будинки для викладачів; студентська амбулаторія сімейного лікаря. У розпорядженні студентів бібліотека, 13 комп'ютерні класи, спеціалізовані лабораторії.

Університетське містечко займає площу 27,3 га., навчально-лабораторна площа університету становить 63532 кв.м., що становить 8 кв.м. на одного студента денної форми навчання.

Історія

24 березня 1997 року, радісно забились серця багатьох херсонців, а особливо, викладачів, співробітників і студентів Херсонського індустріального інституту. Саме цього дня прийнято постанову Кабінету Міністрів України про створення Херсонського державного технічного університету. Роки напруженої праці багатьох людей привели до великих здобутків нашого навчального закладу та їх належної оцінки. Згадаймо ж, що привело до цих знаменних подій…

Багато води спливло в сивому Дніпрі з того часу, коли в 1957 році на базі збудованого Херсонського бавовняного комбінату був організований навчальний консультаційний пункт Київського інституту текстильної і легкої промисловості. З того часу цей маленький навчальний осередок стрімко розвивався, пройшовши за якихось 40 років шлях до сучасного технічного університету. Вже 12 березня 1960 року НКЦ реорганізувався у Херсонський загальнотехнічний факультет КТ і ЛП. З метою впорядкування системи навчання, тісного зв'язку навчально-виховного процесу з виробництвом і ширшого використання для заочної освіти навчально-матеріальної бази і професорсько-викладацького складу ВНЗ, покращення умов для навчання студентів-заочників Мінвузом України № 119 від 14 березня 1961 року Херсонський ЗТФ переданий Одеському технологічному інституту.

З 1 вересня 1961 року на ЗТФ вперше почало функціонувати денне відділення в кількості 75 чоловік. Крім того, в жовтні 1962 року відкрито Херсонський вечірній текстильний технікум. За станом на 1 лютого 1963 року контингент становив 1729 чоловік, викладачів — 44 чол. 1 вересня 1963 року Херсонська філія Одеського технологічного інституту ім. М. В. Ломоносова, із самостійним балансом і бюджетним рахунком в державному банку. До складу філії входили механіко-технологічний, загальнотехнічний факультети, вечірній текстильний технікум. На кафедрах філії успішно проводилися та всебічно розвивалися дослідження в галузі хімічної технології і модернізації існуючих технолгічних процесів та обладнання прядильного та ткацького виробництв, технологічних і машинобудівних заводів. Із року в рік зростала чисельність студентів, удосконалювалася матеріальна база, що сприяло підготовці фахівців високого рівня. Характерною особливістю філії були її тісні зв'язки з промисловістю, трудовими колекивами текстильних підприємств. Поступове збільшення кількості факультетів та кафедр, призвело до організації самостійного ВНЗ.

29 грудня 1980 року, на базі філії Одеського технологічного інституту харчової промисловості, відкрився Херсонський індустріальний інститут. З роками розвивалась матеріальна база та науково-дослідницька робота ВНЗ, систематично вдосконалювався навчально-виховний процес, зміцнювався зв'язок з виробництвом. Херсонський індустриальний — єдиний в Україні навчальний заклад, котрий готує інженерів-технологів з первинної обробки льону, пряжі, ткацтву. На базі традиційних спеціальностей утворена принципово нова навчальна структура — республіканський навчально-науково-виробничий комплекс безперервної трьохзмінної підготовки інженерів текстильного профілю, в який крім інституту, входять шість текстильних навчальних закладів України. За 1980—1990 рр. обсяги науково-дослідницьких робіт збільшилися у 3,5 рази. Сприяло цьому впровадження госпрозрахунку в науково- дослідницькому секторі, відкриття галузевої лабораторії, факультету підвищення кваліфікації, науково-технічної діяльності молоді. Вихід на світовий ринок науково-технічного прогресу неможливий без динамічної перебудови і оптимізації роботи інституту.

В 1989—1990 рр. відкрито фізико-технічний ліцей, центр довузівської підготовки, навчально-науково-виробничий комплекс у Новій Каховці та кримському місті Армянську, новий обчислювальний центр із сіткою комп'ютерних класів. Розвивається і математична база. Введено в експлуатацію навчальний корпус площею 7000 кв. метрів, зводиться ще один площею 11 тисяч кв. метрів. Закуплено на 4.7 мільйонів гривень лабораторного і технічного устаткування, в том числі понад 100 персональних комп'ютерів. Так крок за кроком інститут нарощує міць, поступово завойовуючи нові висоти, що і є відображенням у поданій постанові уряду.

Херсонський національний технічний університет сьогодні — це 7 факультетів і текстильний технікум у Херсоні, 9 науково-навчальних консультаційних центрів: Феодосійський, Перекопський, Керченський, Ялтинський (Автономна Республіка Крим), Генічеський, , Київський, Чернігівський, Новокаховський політехнічний інститут при ХНТУ, центр довузівської підготовки, Фізико-технічний ліцей, підготовче відділення, близько 6,5 тис. студентів, тисяча співробітників. На 35 кафедрах працює 47 докторів наук, професорів, більш 180 кандидатів наук, доцентів, близько 11 академіків і членів-кореспондентів галузевих академій наук, понад 150 аспірантів, працює докторантура. Декілька сотень публікацій на рік, регулярні збірники наукових праць вчених університету. В ХНТУ функціонують дві докторських і одна кандидатська Спеціалізовані ради із захисту дисертацій, в яких минулого року захистили дисертації 22 чол. До послуг студентів 7 навчальних корпусів, три гуртожитки, два стадіони, три спортивних зали, спортивна оздоровча база на Дніпрі, бібліотека, читальний зал. В ХНТУ функціонують відділення Академії наук України та декількох галузевих Академій, Регіональне відділення Українсько-Британської асоціації викладачів обліку і аудиту. Багато часу минуло від виходу постанови Ради Міністрів, це роки становлення університету, зміцнення його позиції, створення фундаментального облаштування нашого навчального закладу. В університеті проводиться підготовка з 25 спеціальностей. Крім цього, для підготовки фахівців з ряду спеціальностей (товарознавство, комерційна діяльність, міжнародна економіка, харчова технологія, інженерія та ін.) створено спільні факультети з Харківським державним університетом торгівлі та харчування, групою навчальних закладів Одеси. Така підготовка запропонована нашим університетом вперше в Україні.

Вперше здійснено прийом до екстернатури університетом, вперше з'явились спонсорські винагороди студентам, вперше позабюджетні кошти сягнули 1 млн грн., вперше видала свою продукцію щойно створена міні-типографія, здійснено підключення до всесвітньої комп'ютерної мережі Internet, виходять номери регулярного збірника наукових праць університету «Вісник ХНТУ», міжвузівський журнал «Автоматика. Автоматизація. Електротехнічні комплекси та системи», «Проблеми легкої і текстильної промисловості України». Активну участь беруть викладачі університету в роботі міжнародної конференції «Інформаційні технології в освіті та управлінні», міжнародного наукового симпозіуму «Методи дискретних особливостей в задачах математичної фізики» на базі Феодосійського регіонального факультету, науково-методичної конференції з підготовки магістрів, засідання секції науково-методичної ради Міносвіти з машинобудування та масштабних заходів. Удосконалюється нормативно-правова база, наукова, навчально-методична, організаційна робота, намітились деякі зрушення в соціальній сфері. Будуються три котеджі для викладачів, проводиться подальший устрій території університету, відновлено роботу студентського клубу, функціонує актовий зал університету. Працюють органи студентського самоврядування на факультетах і в університеті. Університет стає престижним навчальним закладом в країні. Провідні вчені університету включені до складу Державної атестаційної комісії України і до експертних рад Вищої атестаційної комісії Українських спеціалізованих рад із захисту дисертацій інших навчальних закладів. За багатоплідну науково-педагогічну працю, значний внесок у підготовку фахівців для господарства України багато наших викладачів нагороджені відзнаками Міністерства освіти «Відмінник народної освіти», та почесними грамотами Міністерства освіти України. Колектив університету бере активну участь в громадсько-політичному житті України. Та вже й тепер видно ту значну роль університету в підготовці кадрів для Півдня України, таких фахівців, які зможуть вирішити величну задачу — відновити Україну.

Корпуси та кампуси

Матеріально-технічна база ХНТУ становить 7 навчальних корпусів, науково-технічну бібліотеку, комп'ютерний центр, три гуртожитки, їдальні, буфети, спортивний комплекс, базу відпочинку на Дніпрі, студентську поліклініку.

  • Адміністративно-навчальний корпус (корпус № 1)
  • Навчальні корпуси:
    • Корпус № 2 (факультет машинобудування, економіко-технологічний технікум, приймальна комісія)
    • Корпус № 3 (факультет кібернетики)
    • Корпус № 6 (центр довузівської підготовки та тестових технологій, ліцей при ХНТУ, кафедра дизайну)
  • Студентське містечко (до комплексу входять: 3 гуртожитки, спортивні майданчики, студентська поліклініка та молодіжний клуб)
  • Студентська амбулаторія сімейного лікаря
  • Генічеський факультет ХНТУ

Сучасна структура

  • Факультет кібернетики та системної інженерії

1. Кафедра технічної кібернетики 2. Кафедра фізичної та біомедичної електроніки 3. Кафедра вищої математики 4. Іноземних мов 5. Кафедра інформатики та комп'ютерних технологій 6. Кафедра дизайну 7. Кафедра політології та права 8. Кафедра філософії та соціології 9. Кафедра загальної та прикладної фізики 10. Кафедра енергетики та електроніки

  • Факультет інтегрованих технологій і товарознавства

1. Кафедра екології та безпеки життєдіяльності 2. Кафедра органічного та біохімічного синтезу 4. Кафедра переробки стандартизації та сертифікації сировини 5. Кафедра технічної хімії та харчових технологій 6. Кафедра українознавства 7. Кафедра фізичної та неорганічної хімії 8. Кафедра хімічної технології та волокнистих матеріалів

  • Факультет машинобудування

1. Кафедра основ конструювання 2. Кафедра Обладнання підприємств легкої промисловості та побутового обслуговування 3. Кафедра Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів 4. Кафедра технології машинобудування 5. Кафедра фізичного виховання 6. Кафедра електронного машинобудування 7. Кафедра Сільськогосподарського машинобудування

  • Факультет економіки

1. Кафедра економічної кібернетики 2. Кафедра менеджменту та маркетингу 3. Кафедра обліку і аудиту 4. Кафедра фінансів і кредиту 5. Кафедра податкової та бюджетної політики 6. Кафедра економічної теорії 7. Кафедра економіки і підприємництва.

  • Факультет міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу

1. Кафедра міжнародного маркетингу та менеджменту 2. Кафедра зовнішньоекономічної діяльності 3. Кафедра міжнародних валютно-фінансових і кредитних відносин

Факультет міжнародних економічних відносин Херсонського національного технічного університету. Факультет МЕВ — один з наймолодших факультетів ХНТУ. Він заснований в 1997 році, коли був здійснений набір на спеціальність 6.050200 «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». У 1998 році між ХДТУ та Корпусом Миру США була укладена угода стосовно надання технічної допомоги, в рамках якої Корпус Миру щорічно надсилає американських волонтерів для роботи на факультеті МЕВ — спеціалістів-бізнес-консультантів та викладачів. Досі на факультеті працювали 8 волонтерів, що стало значним вкладом в розвиток факультету та професійну підготовку його студентів. Спілкування з носіями мови значно розвиває навички студентів. З 2001 року студенти і викладачі тісно співпрацюють з Риверлендським технічним коледжем(м. Остін, штат Міннесота, США). На факультеті уведена безперервна протягом п'яти років комп'ютерна підготовка, інтенсивно впроваджуються комп'ютерні технології в процес викладання професійних дисциплін, використовуються сучасні методи і технології надання освіти: «Кейс-стаді», «Ділові ігри», «Відеотренінг», «Уорк-шоп» та ін. Студенти факультету МЕВ протягом навчання мають можливість оволодіти двома європейськими мовами — англійською та німецькою. Факультет має окремі навчальні аудиторії, комп'ютерні, лінгафонні та мультимедійні класи, власну бібліотеку, яка нараховує лише на іноземній мові більше ніж 250 книг з питань міжнародних економічних відносин, менеджменту та маркетингу. У 2004 році факультет успішно пройшов акредитування спеціальності «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» і отримав право на випуск спеціалістів ІІІ рівня спеціалістів.

Отримуючи міцні знання випускники-бакалаври мають можливість продовжити навчання на п'ятому курсі в ХНТУ, або в Українській академії зовнішньої торгівлі, або в Інституті Міжнародних відносин, або в Національному технічному університеті КПІ. Студенти МЕВ своїми знаннями іноземних мов, інформаційних технологій та економічних дисциплін успішно конкурують зі студентами, що навчаються в інших ВУЗах України. Факультет МЕВ отримує позитивні відгуки від усіх навчальних закладів, де продовжують навчання та стажування його студенти. Вони беруть участь у міжнародних конференціях та семінарах, займають призові місця на олімпіадах. Спеціалісти з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності можуть працювати на посадах спеціалістів зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, міністерств, відомств та органів місцевого самоуправління, експертів та референтів торговельно-економічних місій у складі дипломатичних представництв України за кордоном, експертів, консультантів, радників керівників підприємств та організацій різних форм власності, різноманітних комерційних структур банківської сфери, валютних та товарних бірж, наукових співробітників наукових закладів, викладачів за спеціальністю в системі підготовки та підвищенні кваліфікації кадрів. Враховуючи гострий дефіцит висококваліфікованих професійних перекладачів, з 2003 року почалася підготовка спеціалістів з перекладу (7.030507). Сфера діяльності спеціалістів з перекладу — робота на підприємствах та в організаціях, бюро перекладів, рекламних агентствах та інших закладах, де є необхідність здійснення усних та письмових перекладів науково-технічної та ділової літератури. В Херсоні, наприклад, такі спеціалісти потрібні в госадміністрації, прокуратурі, Службі безпеки України, торговельній палаті, митниці, морському порті, суднобудівному заводі, аеропорті, бізнес-центрах, туристичних фірмах, при підготовці та проведенні різноманітних міжнародних конференцій, семінарів, симпозіумів. На факультеті у студента формується філософське, економічне та політичне мислення, він починає добре орієнтуватися в проблемах ринкової економіки, соціальних, національно-історичних та демографічних процесах розвитку людства. Факультет об'єднує три кафедри: зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного маркетинга і менеджмента, теорії і практики перекладу. Після закінчення четвертого курсу студент отримує базову вищу освіту і кваліфікацію «Бакалавр менеджменту» (6.05200,) або «Бакалавр філології»(6.030500), а після закінчення п'ятого курсу студент отримує повну вищу освіту і кваліфікацію «Спеціаліст з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, менеджер-економіст»(7.05206), або «Перекладача двох іноземних мов (англ.,нім.), технічний переклад»

Ректори

  • Семерніков Олександр Данилович (1961—1962)
  • Заглубоцький Павло Михайлович (1963—1964)
  • Александров Сергій Олександрович (1964—1965)
  • Морін Юрій Федорович (1965—1971)
  • Андросов Віктор Федорович (1971—1977)
  • Шмат Костянтин Іванович (1977—1983)
  • Грицак Володимир Трохимович (1983—1988)
  • Васильєвих Леонід Аркадійович (1989—1996)
  • Бардачов Юрій Миколайович (з 1996 року до цього часу)

Викладачі

Нагороди та репутація.

За даними консолідованого рейтингу вузів України 2011, який спирається на рейтинги ЮНЕСКО «Топ-200 Україна», «Компас» і «Вебометрикс», ХНТУ займає 65 місце (із 270 ВНЗ) та перше місце серед вузів Херсонської області. Університет, за рішенням Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, визнано найкращим у групі технологічних ВНЗ.

За високі показники в навчальній, науковій, методичній і виховній роботі університет нагороджено такими відзнаками:

  • Дипломами «Золота книга України» (номінант видання «Золота книга ділової еліти України»), «Золота фортуна» (титул «Лауреат Рейтингу» *Міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості товарів і послуг), призом «Золотий Борисфен», як найкращий ВНЗ області.
  • Дипломом П'ятої міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні — 2002» за вагомий внесок у розвиток національної системи освіти (Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України)
  • Дипломами Шостої, Сьомої та Восьмої міжнародних виставок навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні " (2003,2004, 2005) за вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти (Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України)
  • Пам'ятним знаком всеукраїнського рейтингу «Найкращі підприємства України» в номінації «Вища освіта» (Асамблея ділових кіл)
  • Срібною стелою та диплом Міжнародного Академічного Рейтингу популярності «Золота Фортуна» в номінації: «Надійність та гарантія якості підготовки висококваліфікованих технічних фахівців на рівні вищих світових стандартів» (Національна академія наук України, Національна академія наук Молдови, Македонська Академія наук та мистецтв)
  • Дипломом виставки «Освіта та кар'єра 2006» за розвиток матеріально-технічної бази навчального закладу (Міністерство освіти і науки України, Товариство «Знання» України)
  • Премією «Успіх» в номінації «Творча співпраця» (Міністерство культури і мистецтв України)
  • Дипломом IV Міжнародного форуму «ДИЗАЙН — ОСВІТА 2007» (Міністерство освіти і науки України, Академія мистецтв України, Спілка дизайнерів України,)
  • Дипломом International camp counselor program та Work and travel за активну участь студентів у програмах міжнародного культурного обміну (Український Клуб Студентського Обміну)
  • Почесною відзнакою та дипломом Міністра освіти і науки України, як переможцю у номінації «Досягнення в організації студентської науково-дослідної роботи» (Міністерство освіти і науки України)
  • Дипломом Всеукраїнського конкурсу «Вища школа» за II місце в номінації «Розвиток матеріальної бази» (Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Асоціація працівників ЗМІ України)
  • Дипломом Всеукраїнського конкурсу «Вища школа» створення телепрограми «Я надсилаю вам сонця» (Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Асоціація працівників ЗМІ України)
  • Дипломом акції «Барвиста Україна» за багаторічну науково-педагогічну діяльність по розбудові національної освіти (Державне управління справами президента України, Національний комплекс «Експоцентр України»)
  • Присвоєно почесне звання Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар'єра — 2008» «Лідер національної освіти» «За багаторічну науково-педагогічну діяльність по розбудові національної освіти» (Міністерство освіти і науки України, Товариство «Знання» України)
  • Почесною відзнакою та диплом виставки «Освіта та кар'єра — 2008», як переможцю у номінації «Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки» (Міністерство освіти і науки України, Товариство «Знання» України)
  • Дипломом міжнародної виставки "Освіта та кар'єра — 2012 "ГРАН-ПРІ у номінації «Профорієнтаційна робота серед молоді» (Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія Педагогічних наук України)

Примітки

Джерела

http://kntu.net.ua/

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.