Хесед Шааре Тіква
Благодійна організація «Харківський єврейський благодійний фонд Хесед – Шааре Тіква» (івр. חֶסֶד שער תקווה, укр. Милосердя – Врата Надії) — недержавна та неприбуткова благодійна організація[3], що розташована в місті Харкові, за адресою: вулиця Тобольська, 46 (Центр «WOHL»), 2-ий поверх.
| |
Дата заснування |
листопад 2001 (переоформлення 2008) |
---|---|
Тип | благодійна, (недержавна) |
Голова | Мурашковський Борис Михайлович[1] |
Члени | ~ 6'000 осіб |
Положення |
Україна, Харківська область, курує Сумськ. та Полтавськ. обл. |
Адреса |
м. Харків 61072, вул. Тобольська, 46. Юридична адреса: 61125, м. Харків, майдан Героїв Небесної Сотні, буд. 7. |
ЄДРПОУ | 26067409[2] |
Офіційний сайт | hesed.org.ua |
ХБЄФ "Хесед – Шааре Тіква" був заснований в листопаді 2001 року.
Засади роботи фонду
Робота фонду заснована на трьох засадах:
- Участь всієї громади в наданні допомоги кожному з її членів (багатовікова єврейська традиція колективної відповідальності один за одного);
- Зв'язок з єврейськими традиціями і національними духовними цінностями;
- Робота на добровільних засадах — волонтерство.
Фонд "Хесед – Шааре Тіква" — велика благодійна організація, співробітники якої піклуються про 8'500 підопічних Харкова і області. Це пенсіонери, інваліди, діти групи ризику і члени їх сімей. У Хеседі працюють 14 соціальних програм, мета яких — поліпшення якості життя клієнтів. Система опіки дозволяє людям гідно жити, а також сприяє набуттю своєї національної самосвідомості, розвиває общинний рух, дає людям упевненість в тому, що їх не залишать в біді. Особлива увагу приділяється роботі з дітьми та їх батьками, залучається молоде покоління громади до волонтерського руху.
Програми
Бібліотека
Бібліотека Фонду є невід'ємною і складовою частиною життя підопічних Хеседа. Послугами бібліотеки користуються 1100 підопічних читачів[4].
Бібліотечний фонд налічує близько 500 примірників книг і брошур. Це література, яка дозволяє вивчати культуру, історію, традиції єврейського народу, а також книги різні за жанром і змістом. Бібліотека має в своєму розпорядженні 10-ти томние видання Єврейської енциклопедії, є підбірка літератури з єврейської тематики, історії та традицій єврейського народу.
Бібліотека підписана на 22 періодичних видання, серед них журнали: «Смена», «Караван истории», «Женский журнал», «60 лет не возраст»; газети: «Аргументы и факты», «Факты», «Еврейские вести», «Здоровый образ жизни», «Время», «Долгожитель», «Век».
У функції бібліотеки входять не тільки видача книг і періодичних видань, а й проведення різних масових заходів. Таких як літературно-музичні вітальні, творчі вечори. Створено Клуб любителів книги і Клуб поетів Хеседа, проводяться бесіди з групою людей з вадами слуху.
Програма також об'єднує євреїв-ветеранів, учасників Другої світової. Організовує свята, вечори пам'яті, зустрічі з молоддю та ін. У 2013 році групою ветеранів була видана "Книга Пам'яті".
Дитяча програма
«Дитячий денний центр» розпочала свою роботу 16 липня 2003 року[5]. Мета програми — навчання дітей ефективному міжособистісній взаємодії, розвиток функцій, що сприяють поліпшенню навчання, розвиток соціальної адаптації, надання психологічної підтримки, навчання роботі на комп'ютері, долучення до єврейських традицій.
Під час перебування в Дитячому центрі з дітьми проводять заняття методисти-психологи, вихователі, волонтери-вчителя, логопед-дефектолог і дитячий патопсихолог. Також «Дитячого денного центру» проведить занять з батьками, вони включають: юридичні, медичні консультації, робота з психологом і вивчення єврейських традицій сім'ями
Програма Дитячий центр веде свою роботу за наступними напрямками:
- «Дитячий SOS» - програма для надання допомоги дітям в екстрених ситуаціях.
Програма "Дитячий SOS" або «Екстрена допомога дітям», призначена для надання допомоги хворим дітям, дітям-сиротам. Рішення приймаються спеціальною комісією. Діти отримують наступну допомогу: видається реабілітаційне обладнання, медикаменти, одяг, необхідні предмети побуту, предмети гігієни, видається додаткове харчування.
- «Дитячий денний центр» — програма для дітей з особливими потребами, в тому числі група дітей дошкільного віку від 4 до 6 років, які не відвідують дитячі дошкільні установи (підготовка до школи). Індивідуальні та групові заняття проводять методист-психолог, вихователь, волонтери-вчителя, логопед-дефектолог і медичний психолог, соціальні педагоги та репетитори.
- «Харчування» — забезпечення гостронужденних дітей продуктами харчування, в т.ч. дієтичними.
Програма «Медицина» - значна допомога в придбанні медикаментів, організація і підтримка при медичному обстеженні. Курси англійської мови для дітей з 12 до 18 років
- «Тренінг спілкування для підлітків»
- «Підготовка до вступу в ВНЗ»
- Творчий клуб «Креатив»
- «Екскурсії»
Медичні програми
У програмі обслуговуються близько 1500 чоловік[6].
- «Медицина»
Деякім підопічним здійснюється допомога в придбанні необхідних медикаментів відповідно до критеріїв і допомогу в придбанні лікарських препаратів в разі стаціонарного лікування.
У програмі періодично розглядаються питання надання допомоги в стоматологічному протезуванні і операцій по заміні кришталика при катаракті. Також розглядаються питання надання допомоги підопічним в надзвичайних ситуаціях.
- «Прокат реабілітаційного обладнання»
Співробітники фонду забезпечувають підопічних Харківського необхідними засобами реабілітації, використання яких допоможе вести незалежний спосіб життя і самостійно здійснювати різні види повсякденної діяльності. Програма допомагає багатьом, раніше прикутим до ліжка, людям долати наслідки важких захворювань і знаходити рухливість, повертаючись до активного способу життя в сім'ї і суспільстві.
Програма також надає допомогу слабким зором і сліпим підопічним. Вони отримують лупи, годинник що говорять, тростини, магнітофони, аудіо-книги. Для людей з вадами слуху підопічних купуються слухові апарати і навушники
Культурні програми
Ще одним аспектом діяльності Фонду є культурні програми[7]:
- Програма «Їдишкайт»
У Фонді приділяється велика увага духовним аспектам, відродженню традицій єврейського життя. Хесед допомагає підопічним повернутися до своїх власних коренів, відродити в своїх будинках єврейський спосіб життя. Це є невід'ємною складовою частиною кожного із заходів: днів народження, вечорів зустрічей в Теплих будинках, зустрічі Шабата, єврейських свят. Тут вивчають національну єврейську кухню, проводять вечори єврейського гумору, тематичні вікторини, відвідують синагогу або запрошують до себе рабинів синагоги, вивчають філософію і історію іудаїзму, єврейський календар, відзначають Рош Ходеш, проводять навчальні Шаббати і Седери, подорожують по єврейських місцях Харкова, знайомляться з творами єврейських мудреців і діяннями пророків.
У Хеседі прагнуть, щоб кожен єврей міста і області був залучений в єврейське життя громади, зробив крок до себе, свого коріння, своєї спадщини.
- «Денний Центр»
Центр здійснює соціально-психологічну реабілітацію літніх, в тому числі малорухомих клієнтів Фонду, одиноких, які пережили втрату близьких або з інших причин втратили соціальні зв'язки.
Хесед пропонує своїм підопічним комплекс різноманітних заходів різного спрямування: екскурсії, походи в театр, лекції, бесіди, заняття про здоровий спосіб життя та ін. Як що є необхідність доставка підопічних з дому в Хесед і назад здійснюється транспортом фонду.
Тематика зустрічей Денного центру найрізноманітніша: історія єврейського народу, єврейських традицій і свята, огляд єврейської періодики, Харків єврейський і відомі харків'яни, культурно-освітні бесіди, музичні програми, поетичний салон, творчі та авторські зустрічі, заняття з оздоровлення, лекції та бесіди про здоровий способі життя і правильне харчування, знайомство з основами законів кашрута та інш.
- «Тіква»
Група молодих людей з особливими потребами. Основною метою даного проекту є покращення якості життя молодих людей за допомогою соціально-психологічної адаптації до реалій сучасного життя.
Проект працює за такими напрямками: індивідуальна і групова робота з психологом, навчання на спеціалізованих професійних курсах, ознайомлення з єврейськими традиціями та святами, інтелектуальні ігри та вікторини, відвідування театрів, виставок, музеїв та інш.
Кожен учасник програми має можливість відчути себе в колі «своїх», вільно висловлювати свої думки і почуття, знайти друзів і найголовніше — долучитися до життя громади.
- «Адар»
Це дружний, міцний, згуртований танцювальний колектив, який користується величезною популярністю у підопічних. Сюди приходять люди, яким хочеться висловити себе в танці, хочеться бути активними не дивлячись на вік.
- «Перлина» (Жемчужина)
Колектив танцювальних постановок, що змішує у своїх виступах танець, спів та мовний жанр, наповнюючи номери глибоким сенсом та емоціями.
- «Авіталь»
Колективу народного єврейського танцю, учасники якого розучують нові постановки, розвиваються, активно працюють над пластикою і розтяжкою, що б радувати своїми виступами.
- «Комп'ютер для всіх»
Тут кожен має можливість навчитися знаходити необхідну йому інформацію: стежити за новинами, знайомитися з літературними новинками, слухати улюблену музику, переглядати фільми. Волонтери знаходять матеріали для своїх лекцій і практичних занять. Творчі люди можуть розміщувати свої твори на спеціалізованих сайтах, отримувати відгуки та обмінюватися враженнями. Також можна поспілкуватися зі знайомими і родичами які мешкають далеко, навіть закордоном за допомогою Skype або соцмереж.
- «Клуб»
Клуб — центр культурного життя. У ньому поєдналися соціальний, освітній та культурно-масовий напрямки: спів, танці, гра на музичних інструментах. Для величезної кількості підопічних, що приходять на Шабати, свята, "вогники", літературно-музичні вітальні, Клубом організовуються не тільки концертні програми, але і проводиться робота по збагаченню знаннями в області єврейської культури, традицій. Програма є для всіх клієнтів відвідувати і брати активну участь в заходах і кружках: зустріч Шабата, дискусійний кіно-клуб, гуртки вишивання, любителів інтелектуальних ігор, східних танців, хоровий і танцювальний гуртки, гурток з вивчення івриту і англійської.
Спонсори та донори
- Американський єврейський об'єднаний розподільчий комітет «Джойнт»
- «Конференцієя з матеріальних претензій до Німеччини» (Claims Conference)
- WJR фонд «Всесвітня єврейська взаємодопомога»
Джерела
- Про проекти фонду на hesed.org.ua
Посилання
- офіційна Сторінка Хесед – Шааре Тиква у соціальній мережі «Facebook»(рос.)/(укр.)
- аккаунт Хесед Шааре Тіква у соціальній мережі «Facebook»(рос.)/(укр.)
- відкрита група ХЕБФ Хесед – Шааре Тиква у соціальній мережі «Facebook»(рос.)/(укр.)
- БО "ХЄБФ ХЕСЕД – ШААРЕ ТІКВА" у соціальній мережі «Instagram»(рос.)/(укр.)
- "Дитяча Програма" в БО "ХЄБФ Хесед – Шааре Тіква" у соціальній мережі «Instagram»(рос.)/(укр.)
- ХЕСЕД «Тиква» Молодёжка у соціальній мережі «ВКонтакті»(рос.)/(укр.)
- Відео з каналу "ХЕСЕД Шааре-Тиква" на YouTube(рос.)/(укр.)
- Hesed Kharkov у соціальній мережі «Твіттер»(рос.)(укр.)
- фото за хештегом #ХеседШаареТиква у соціальній мережі «Instagram»(рос.)/(укр.)
Примітки
- Інформація о компанії на b2btoday.com.ua
- YouControl
- Благотворительный Фонд «Хесед – Шааре Тиква» Архівовано 17 жовтня 2017 у Wayback Machine.(рос.) на сайті ОЄОУ України
- Библиотека БФ «Хесед - Шааре Тиква» Архівовано 17 жовтня 2017 у Wayback Machine.(рос.) на сайті ОЄОУ України
- Детская программа БФ «Хесед - Шааре Тиква» Архівовано 17 жовтня 2017 у Wayback Machine.(рос.) на сайті ОЄОУ України
- Медицинские программы БФ «Хесед - Шааре Тиква» Архівовано 17 жовтня 2017 у Wayback Machine.(рос.) на сайті ОЄОУ України
- Культурные программы БФ «Хесед - Шааре Тиква» Архівовано 17 жовтня 2017 у Wayback Machine.(рос.) на сайті ОЄОУ України
Див. також
- БО "Полтавський єврейський фонд Хесед Нефеш"
- Джойнт (організація)
- Hillel CASE
- Харківська хоральна синагога
- Солдатська синагога (Харків)
- Велика хоральна синагога (Полтава)