Хмельницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету

Хмельницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету – державний заклад фахової передвищої освіти, заснований у 1965 р., з 1997 р. структурний підрозділ Київського національного торговельно-економічного університету, що розташований у м. Хмельницькому.

Хмельницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету!
ХТЕК
Хмельницький, область Хмельницька,  Україна
Тип коледж
Країна  Україна
Гасло Коледж - це майстерня, де формується думка юного покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.
Засновано 1 липня 1965
Акредитація I  рівня
Студентів 867
Кольори
   
Приналежність Міністерство освіти і науки України
Мова викладання українська
Штаб-квартира Хмельницький
Адреса 29016, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 114
Сайт http://htek.km.ua/

Історія

З 1 липня 1965 року на базі існуючої школи торгово-кулінарного учнівства наказом Міністерства торгівлі УРСР від 15.05.1965 р. № 191 «Про заходи по поліпшенню підготовки кадрів для торгівлі та громадського харчування» створено Хмельницький технікум радянської торгівлі. Підготовка фахівців здійснювалася за денною та заочною формами навчання зі спеціальностей «Товарознавство і організація торгівлі продовольчими товарами», «Товарознавство і організація торгівлі промисловими товарами», «Технологія приготування їжі»

1969-1986 рр. – навчальний заклад стрімко розвивався, було збудовано чотирьохповерхове приміщення студентського гуртожитку по вул. Тернопільській, буд. 5.

З 1980 року технікум перейшов на підготовку спеціалістів на базі повної середньої освіти.

1987 рік – закінчено будівництво їдальні коледжу.

За наказом Міністерства торгівлі України № 91 від 19.01.1991 року технікум було перейменовано у Хмельницький комерційний технікум, розпочато підготовку фахівців за спеціальністю «Комерційна діяльність».

З 1997 року наказом Міністерства освіти України №128 п.3 від 20.06.1997 року технікум перейменовано у Хмельницький економічний технікум і включено до складу Київського державного торговельно-економічного університету.

З 1998 року в технікумі розпочата підготовка молодшого спеціаліста зі спеціальностей «Фінанси» та «Біржова діяльність».

З 2005 року розпочато підготовку молодших спеціалістів за спеціальностями «Комерційна діяльність» та «Діловодство».

За наказом КНТЕУ № 258 від 31.01.2006 відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 45 від 26.01.2006 «Про реорганізацію Хмельницького економічного технікуму КНТЕУ» створено Хмельницький торговельно-економічний коледж КНТЕУ як відокремлений структурний підрозділ Київського національного торговельно-економічного університету.

У 2013 році отримано Сертифікат на систему управління якістю, який посвідчує, що система управління якістю стосовно надання освітянських послуг відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001 : 2009 «Система управління якістю. Вимоги».

З 2014 року здійснюється набір студентів за спеціальностями «Бухгалтерський облік» та «Інформаційна діяльність підприємства».

У жовтні місяці 2015 року на Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» коледж став переможцем у номінації «Освітянські послуги».

У 2017 на базі ХТЕК КНТЕУ відкрито  інформаційно-консультативний пункт ВТЕІ КНТЕУ для здобуття освітнього ступеня бакалавр (на основі молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра) за спеціальностями 072 Фінанси, банківська справа та страхування, 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, 051 Економіка та 181 Харчові технології.

З 2018 року здійснюється набір на основі повної загальної середньої освіти та на основі освітньо-квалікаційного рівня молодший спеціаліст для здобуття освітнього ступеню бакалавр за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».

З 2020 року розпочато підготовку фахових молодших бакалаврів за спеціальностями «Готельно-ресторанна справа» та «Менеджмент».

На сьогодні ХТЕК КНТЕУ – це сучасний навчальний заклад з міцною матеріально-технічною базою, високопрофесійним педагогічним колективом. Рейтинг навчального закладу за визначенням Департаменту освіти і науки освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації – 3-тє місце серед 15 навчальних закладів області І-го рівня акредитації.

Адміністрація

Ректор КНТЕУ Мазаракі Анатолій Антонович – доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, кавалер орденів князя Ярослава Мудрого V і ІV ступенів, кавалер орденів «За заслуги» І, ІІ і ІІІ ступенів ордену Почесного легіону Французької республіки, лауреат Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій, член наукової ради МОН України, голова редколегій журналів «Вісник КНТЕУ», «Товари та ринки», «Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право», член редколегії журналу «Економіка України».

Директор ХТЕК КНТЕУ Гребінська Світлана Іванівна – кандидат економічних наук, член  науково-методичної комісії сектору фахової передвищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України, а саме комісії НМК 1. Науково-методична комісія із загальної, професійної освіти та спорту, підкомісії Професійна освіта (за спеціалізаціями); Хмельницької обласної організації Спілки економістів України; Міжнародної громадської організації «Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів». Автор більше 40 наукових праць, учасник більше 30 науково-теоретичних, науково-практичних та науково-методичних конференцій України та зарубіжних країн. Як, викладач, Світлана Іванівна має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «викладач-методист».

Директори

Кушнір Василь Петрович (1965-1969 рр.)

Іващенко Андрій Микитович (1969-1986 рр.)

Гурницька Лідія Яківна (1986-2008 рр.)

Трішкіна Ніна Іванівна (2008-2018 рр.)

Гребінська Світлана Іванівна (з 2018 по даний час)

Структура

Відповідно до Положення про Хмельницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету затверджено ректором університету в 14.04.2016 р. п. 1.8 «Основними структурними підрозділами Коледжу є: відділення, відділи, центри, інші підрозділи, які функціонують для забезпечення навчального процесу, виховної роботи, необхідних умов праці та побуту в Коледжі».

В коледжі функціонує три відділення: технологічне відділення, відділення управління та адміністрування та відділення курсової підготовки та підвищення кваліфікації.

На відділенні управління та адміністрування готують фахового молодшого бакалавра зі спеціальностей 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа, 072 Фінанси, банківська справа та страхування, 071 Облік і оподаткування, 073 Менеджмент, 075 Маркетинг та 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність. Завідувач відділення к.е.н., Янковська Галина Вікторівна.

На технологічному відділенні готують фахового молодшого бакалавра зі спеціальностей 181 Харчові технології та 241 Готельно-ресторана справа. Завідувач технологічного відділення Назарчук Наталя Миколаївна.

Відділення курсової підготовки і підвищення кваліфікації здійснює підготовку фахівців за напрямами підготовки:

Курсова підготовка:

·  Кухар 3 розряду;

Підвищення кваліфікації:

·   Основи підприємницької діяльності;

·  Кухар 5 розряду;

Підготовка громадян України до вступу у вищі навчальні заклади (підготовчі курси).

Відділення тісно співпрацює з Хмельницьким обласним центром зайнятості по перекваліфікації незайнятого населення.

Очолює відділення Нестерук Галина Володимирівна.


Здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями

Галузь знань 02 Культура і мистецтво

Галузь знань 07 Управління та адміністрування

Спеціальність 071 Облік і оподаткування

Здійснює підготовку фахівців за ОПП:

-   Бухгалтерський облік

Фаховий молодший бакалавр за ОПП «Бухгалтерський облік» може займати посади головного касира; завідувача каси; асистента бухгалтера-експерта; бухгалтера і касира-експерта; податкового інспектора; інспектора з інвентаризації,ревізора; касира (в банку, на підприємстві,організації, в установі); агента страхового.

Бакалавр з обліку і оподаткування отримує фундаментальну теоретичну і практичну підготовку щодо ведення бухгалтерського, управлінського, податкового та статистичного обліку, аудиту, оптимізації оподаткування, аналізу фінансового стану підприємств України різних форм власності.

Сфера застосування: на сьогодні дана професія відноситься до найбільш затребуваних на ринку праці, спеціалісти можуть працювати як на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми, в банках, державних організаціях і установах (зокрема, в Державній податковій службі України та Державній аудиторській службі України), так і вести приватну практику у сфері податкового едвайзингу.

Спеціальність 072 Фінанси, банківська справа та страхування

Здійснює підготовку фахівців за ОПП:

-    Фінанси і кредит

Фаховий молодший бакалавр з фінансів та кредиту може займати посади: бухгалтер касир-експерт;  податковий інспектор; статистик; контролер-ревізор; інкасатор; інспектор з контролю цінами; ревізор; обліковець; касир (в банку, на підприємстві, організації, в установі); агент страховий; брокер з цінних паперів (посередник); дилер (продавець) цінних паперів.

-   Оціночна діяльність

Отримавши диплом фахового молодшого бакалавра з оціночної діяльності, випускник здатний займати посади: брокер з цінних паперів; маклер біржовий; дилер з цінних паперів; торгівець нерухомістю; агент торгівельний; торгівельний брокер; обліковець (реєстрація бухгалтерських даних); касир (на підприємстві, в установі, організації); бухгалтер.

Спеціальність 075 Маркетинг

Здійснює підготовку фахівців за ОПП:

-  Комерційна діяльність

Фаховий молодший бакалавр з комерційної діяльності здатний займати посади: агента комерційного, агента торговельного, рекламного агента, комівояжера, представника торговельного, заготівельника продуктів і сировини, товарознавця, ревізора комерційного

Спеціальність 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Здійснює підготовку фахівців за ОПП:

-   Інформаційна діяльність підприємства

Фаховий молодший бакалавр за ОПП «Інформаційна діяльність підприємства» здатний займати посади техніка з планування; техніка-програміста; фахівця з корпоративного управління; помічника керівника підприємства; референта; секретаря.

-  Товарознавство та комерційна діяльність

Фаховий молодший бакалавр за ОПП «Товарознавство та комерційна діяльність» здатний виконувати професійну роботу на посадах: завідувач секції, завідувач ринку, завідувач складу, завідувач відділу, товарознавець, комівояжер, інспектор торговельний, керівник малої торговельної фірми; інспектор-товарознавця, керуючий магазином, агент комерційний, завідувач комори, інспектор з контролю якості продукції, технік-інспектор, агент торговельний, представник торговельний, експедитор, торговельний брокер (маклер).

Спеціальність 073 «Менеджмент»

Здійснює підготовку фахівців за ОП:

-      Логістичний менеджмент

Фаховий молодший бакалавр приймає управлінські рішення у сфері логістики, які спрямовані на формування сучасного менеджменту логістичних бізнес-процесів; принципів функціонування управлінських систем; методів та прийомів аналітичної роботи; інструментарію прогнозування розвитку підприємств та організацій різних видів економічної діяльності та форм господарювання; забезпечення економічної безпеки суб’єктів господарювання; формування стратегій розвитку підприємств в умовах міжнародних інтеграційних процесів.

Галузь знань 18 Виробництво та технології

Спеціальність 181 Харчові технології

Здійснює підготовку фахівців за ОПП:Виробництво харчової продукції

Фахівець з Виробництва харчової продукції здатний виконувати зазначену роботу і може займати первинні посади за Державним класифікатором України: керуючий (менеджер) підприємством харчування, завідувач підприємства громадського харчування, начальник виробництва (в закладах харчування), керуючий рестораном (кафе, їдальнею), технік-технолог з технології харчування, завідувач виробництва в закладах харчування, шеф-кухар, адміністратор залу (в закладах харчування), виробник харчових напівфабрикатів 5-й розряд, кухар 6-й розряд, кухар 5-й розряд, кухар дитячого харчування 5-й розряд, кондитер 5-й розряд, бармен 5-й розряд, офіціант, метрдотель, член бригади ресторану.

Галузь знань 24 Сфера обслуговування

Спеціальність 241 Готельно-ресторанна справа

Здійснює підготовку фахівців за ОПП: Готельно-ресторанна справа

Фахівець з готельно-ресторанної справи, здатний на основі засвоєння теоретичних знань та практичних навичок здійснювати професійну діяльність, спрямовану на організацію процесу обслуговування споживачів готельно-ресторанного комплексів.

Посади, які можуть займати фахові молодші бакалаври з готельно-ресторанної справи: фахівець з гостинності;фахівець з готельної справи; фахівець з ресторанної справи; фахівець з організації дозвілля; фахівець з готельного обслуговування; помічник керівника підприємства; помічник керівника малого підприємства без апарату управління; технік-технолог з технології харчування; майстер готельного обслуговування; майстер ресторанного обслуговування; інструктор з навчання закладу ресторанного господарства; працівник закладу ресторанного господарства; шеф-кухар; кухар; метрдотель; сомельє; бариста; бармен; офіціант; буфетник; консьєрж готельного комплексу.

Відомі випускники

Мацько Віталій Петрович — український  літературознавець, прозаїк, поет, перекладач, краєзнавець, журналіст. Член Національної спілки письменників України з 2000 року, член Національної спілки журналістів України з 1984 року, доктор філологічних наук (2010), професор (2013). Лауреат Хмельницької обласної премії імені Тараса Шевченка за 2007 рік, а також імені Микити Годованця (2003), імені Григорія Костюка (2005).

Посудевська Юлія Валеріївна, комерційний директор ТзОВ «Інтерпродсервіс», в 2011 році була нагороджена оргкомітетом Національного бізнес-рейтингу орденом «Бізнес слава» за вагомий внесок у розвиток економіки України.

Дівіцька (Губаренко) Любов Павлівна, з 2004 року шеф-кухар ресторану «СВ», в 2008 році зайняла перше місце у конкурсі «Кухар міста».

Дячук Галина Григорівна, директор колективного підприємства «Їдальня 33», м. Хмельницький. У 2006 р. згідно Національного бізнес-рейтингу колектив підприємства визнано лідером галузі, а його керівник — «Людиною року 2006».

Тукало Тетяна Василівна, Працює завідувачкою виробництва виробничого об'єднання Київського національного торговельно-економічного університету понад 20 років. Нагороди: звання «Заслужений працівник сфери послуг» (2003), Подяка Кабінету Міністрів України (2001), золота медаль «Кращий кухар року» (2001), бронзові медалі на Міжнародному конкурсі кулінарного мистецтва «Смак життя» (о. Мальта, 2001, 2003; Туреччина 2003), срібна медаль Національної українського кулінарного конкурсу (2002), «Знак професійної пошани» III, II та І ступенів, золота та срібна медалі на Міжнародному конкурсі «Смак життя» (о. Крит, 2006, 2007), кубок «Гран-прі» на Міжнародних змаганнях в Україні (2007), почесне звання «Жінка року–2007».

Худецький Віталій Володимирович, У 2004 році закінчив Хмельницький економічний технікум КНТЕУ, за спеціалізацією - «Оцінка цілісного майна, операції з нерухомістю» з відзнакою. Член комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища. Заступник голови лічильної комісії Хмельницької міської ради сьомого скликання. Член постійно діючої комісії з питань самочинного будівництва Член робочої групи з вивчення питання щодо створення органів самоорганізації населення. 2018 року член політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Література

  • Мазаракі А.А., Пиріг О.А., Скирда Т.І., Кучеренко В.Д., Притуляк П.П. , Губицький Л.В. Історія Київського національного торговельно-економічного університету. — К. : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2006. — 264 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.