Холодильний агрегат

Холодильний агрегат (рос. холодильный агрегат; англ. cooling plant, refrigerator; нім. Kälteanlage f, Kühlanlage f) — конструктивно об'єднані в один блок основні елементи холодильної машини і пов'язані з ними допоміжні пристрої.

Загальний опис

Холодильний агрегат призначений для роботи в складі систем охолодження технологічних потоків газів та рідин, для заморожування ґрунтів тощо Випускаються Х.а. в основному для вироблення холоду на температурних рівнях до -90 0С, рідше до -153 0С. Застосовують Х.а. парокомпресорного, ежекторного, абсорбційного, детандерного, вихрового і термоелектричного типів. За конструктивним виконанням Х.а. розділяють на рамні (обладнання монтується на одній рамі) та безрамні конструкції (об'єднуючим елементом служить один з теплообмінних апаратів). За об'ємом і видом обладнання, включеного в склад Х.а., розрізняють компресорні агрегати, компресорно-конденсатні аґреґати, компресорно-випаровувальні аґреґати.

  • Компресорні Х.а. складаються з компресора, привода, арматури, приладів. Як привод, здебільше, застосовують електродвигуни, рідко — газові чи парові турбіни. Максимальна одинична потужність компресорних Х.а. 10000 кВт. Компресори виконуються поршневими, гвинтовими чи відцентровими.
  • Компресорно-конденсаторні Х.а. комплектуються водяними чи повітряними конденсаторами холодоагента, арматурою, приладами контролю, комунікаціями холодоагента. Використовуються у випадках, коли випаровувальна частина холодильного устатковання не може бути об'єднана в одному агрегаті з рештою обладнання.
  • Компресорно-випаровувальні Х.а. використовуються, в основному, у великих водоохолоджувальних устаткованнях при повітряній конденсації холодоагента, коли конденсатори через великі габарити не можуть бути включені в один блок холодильної машини.
  • Апаратні Х.а. можуть включати в себе різноманітні апарати холодильних машин, напр., конденсатор та випаровувач, випаровувач з регулюючою арматурою та ресивер.

Література

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Східний видавничий дім, 2013. — Т. 3 : С  Я. — 644 с.
  • Бойко В. С., Бойко Р. В. Тлумачно-термінологічний словник-довідник з нафти і газу. Тт. 1-2, 2004—2006 рр. 560 + 800 с.
  • Холодильні машини: підручник за фахом «холодильні машини і установки» Кошкін, Сакун, Бамбушек, 1985р 510 стр.

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.