Хорхе Гільєрмо Борхес Хаслам

Хо́рхе Гільє́рмо Бо́рхес Хасла́м (ісп. Jorge Guillermo Borges Haslam; 24 лютого 1874 14 лютого 1938, Буенос-Айрес) аргентинський юрист і письменник, батько Хорхе Луїса Борхеса та Нори Борхес.

Хорхе Гільєрмо Борхес Хаслам
Jorge Guillermo Borges Haslam
Народився 24 лютого 1874(1874-02-24)
Парана (місто)
Помер 14 лютого 1938(1938-02-14) (63 роки)
Буенос-Айрес, Аргентина
Поховання Реколета
Громадянство  Аргентина
Діяльність прозаїк
Alma mater Colegio Nacional de Buenos Airesd
Мова творів іспанська
Батько Francisco Isidro Borges Lafinurd
Мати Frances Anne Haslam Arnettd
У шлюбі з Leonor Rita Acevedo Suárezd
Діти Хорхе Луїс Борхес і Нора Борхес

Біографія

Хорхе Гільєрмо Борхес Хаслам народився 24 лютого 1874 року в родині полковника Франсіско Борхеса Лафінура, аргентинського військового офіцера уругвайського походження, та Френсіс Анн Хаслам. У 1898 році він одружився з Леонорою Асеведо Суарес. У шлюбі народилось двоє дітей: письменник Хорхе Луїс Борхес та художниця Нора Борхес. Через хворобу очей сина Борхес Хаслам врешті відмовився від юридичної кар'єри, і сім'я переїхала до Женеви до Першої світової війни. Там молодого Хорхе Луїса лікував фахівець з очних хвороб. У 1921 році родина Борхесів повернулася до Аргентини.[1]

Творчість

Відомий своїми анархофілософськими поглядами, Хорхе Гільєрмо Борхес вивчав право в Буенос-Айресі разом з другом, письменником Маседоніо Фернандесом. Він захопився літературою, написав роман: «El Caudillo», опублікований у Пальмі де Майорці в 1921 році. Вкладений у типову для Аргентини того часу літературну тенденцію креолізму — яку пізніше перейняв Хорхе Луїс у своїх оповіданнях і віршах — роман породжує неоднозначні відчуття.

Борхес Хаслам мав предків по материній лінії у Стаффордширі, Англія. Освічена людина, він вільно читав англійською, цікавився метафізикою. У будинках, де він оселився зі своєю дружиною та родиною, як в Палермо, так і в Женеві, він мав велику бібліотеку. На цих книжкових полицях юні Хорхе Луїс та Нора могли знайти важливі твори англійської літератури: Стівенсон, Готорн, Веллс, Колрідж, Кіплінг, Де Квінсі, По та Мелвілл. Пізніше його син зауважив: «Якщо мене попросять назвати головну подію в моєму житті, я повинен сказати про бібліотеку мого батька».[2][3][4]. Борхес помер 14 лютого 1938 року.

Примітки

  1. Don’t abandon me. London Review of Books. Процитовано 12 червня 2017.
  2. Borges, Jorge Luis, «Autobiographical Notes», The New Yorker, 19 September 1970.
  3. Rojo, Grinor (2009). Borgeana. Santiago de Chile: LOM Ediciones. с. 85. ISBN 978-956-00-0107-8.
  4. Stavans, Ilan (1986). Emma Zunz: The Jewish Theodicy of Jorge Luis Borges. Indiana, USA: Purdue University Press.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.