Хутрові звірі
Хутрові́ зві́рі — ссавці, як дикі, так і ті, що їх спеціально розводять у неволі (тепер вони становлять більшість), шкурки яких ідуть на виготовлення хутер (у хутровій промисловості).
Хутрові звірі є частиною мисливської фауни. В Україні нараховують 30 видів мисливсько-промислових звірів. Серед них найбільше значення мають:
Добування хутрових звірів в Україні відбувається в мисливський сезон, з початку листопада до кінця січня.
Хутро хутрових звірів є незамінним матеріалом для перебування людей в екстремальних умовах. Якщо міські жителі можуть регулювати і обмежувати час свого перебування на холоді, то для тих, хто перебуває в умовах постійного або сильного холоду, шкури і хутро диких тварин є частиною обов'язкового спорядження. Особливо це важливо для мисливців-промисловиків, пілотів легких літаків, альпіністів, геологів, мандрівників тощо.
Див. також
Література
- Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж—Нью-Йорк : Молоде життя, 1955—1995.
- Про затвердження лімітів добування (відстрілу, відлову) диких парнокопитих та хутрових звірів і встановлення норм відстрілу інших мисливських тварин у сезон полювання 2010/2011 років — Міністерство охорони навколишнього природного середовища україни. Наказ 26.04.2010 N 179