Центральна збагачувальна фабрика «Добропільська»
Центральна збагачувальна фабрика «Добропільська» — збудована за проектом інституту «Південдіпрошахт», введена в дію у 1952 році з виробничою потужністю 1720 тис. тонн на рік[1].
Призначена для збагачення газового вугілля з випуском концентрату на коксування. Проектна технологічна схема передбачала збагачення вугілля класів 0-13 та 13-100 мм у відсаджувальних машинах, шламу 0-0,5 мм — у флотаційних машинах. Для забезпечення кондиційної вологості концентрату дрібне вугілля та флотоконцентрат піддаються термічному сушінню у трубах-сушарках. У 1962 році на фабриці проведено часткову реконструкцію з підвищенням виробничої потужності до 2550 тис. тон на рік. Впроваджено гідравлічну класифікацію вугілля, здійснено заміну відсаджувальних та флотаційних машин на досконаліші зразки. На фабриці в різні роки проводилися дослідні роботи з удосконалення технології обробки і збагачення шламу, зокрема з застосуванням гвинтових сепараторів.
Місце знаходження: м. Добропілля, Донецька обл., залізнична станція Економічна;
Джерела
Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.