Церква Пресвятої Трійці (Тернопіль)

Церква Пресвятої Трійці — парафія і храм Тернопільсько-Зборівської архієпархії Української греко-католицької церкви в Тернополі (деканат м. Тернополя — Східний).

Церква Пресвятої Трійці

Тип церква
Країна  Україна
Ідентифікатори й посилання

Історія церкви

З ініціативи подружжя Зеновія та Ольги Дмитерків, а також за підтримки жителів мікрорайону «Східний» у травні 1993 року засновано парафію. 31 жовтня 1993 року хрест на місці майбутньої церкви освятив канцлер Тернопільсько-Зборівської єпархії о. Павло Репела.

У наступному році 20 травня о. митрат Василій Семенюк освятив капличку, в якій відбувалися перші богослужіння. При парафії організовано церковний хор, керівником якого була Надія Глебова. Від 1995 року регентом хору є Микола Кліщ.

5 вересня 1995 року за пожертви парафіян розпочато будівництво храму. Церкву проектував тернопільський архітектор Анатолій Водоп'ян у стилі українського бароко. У грудні 1995 року о. Іван Гуня та о. Йосафат Говера створили припарафіяльне братство Матері БожоїНеустанної Помочі.

У 1996 році завершено будівництво храму, який 15 червня 1997 року освятив владика Михаїл Сабрига. Парох о. Ілля Довгошия запросив художника Михайла Писака, який виконав розпис. Стараннями пароха у церкві встановлено триярусний іконостас, престол з чотирма ангелами на кутах, кивот з чотирма євангелистами, проскомидійник та збудовано парафіяльний будинок, у якому проживають два священики з родинами і дяк. Прикрасою парафії є дзвіниця.

Отець Ілля заснував братство «Апостольство молитви», спільноту «Матері в молитві», спільноту «Вервиця», молодіжну групу УМХ. Тут діють братство Серця Ісусового, Вівтарна дружина, молодіжний хор.

У 2007 році з нагоди 10-ліття побудови церкви парафію відвідав архиепископ і митрополит Василій Семенюк, який відправив архиєрейську Божественну Літургію та благословив усіх парафіян.

У церкві є мощівник із мощами святого Івана Золотоустого та святого Василія Великого.

Парохи

  • о. Іван Гунь (з травня 1993),
  • о. Павло Репела,
  • о. Ілля Довгошия (з 20 серпня 1997),
  • о. Мирослав Гордійчук (2001—2006, сотрудник)
  • о. доктор Іван Січкарик (з 2004, сотрудник),
  • о. ліц. Олег Харишин (з 2009).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.