Церква Святителя Миколая (Ірпінь)

Церква Святителя Миколая (Миколаївська церква) православний (УПЦ МП) храм у місті Ірпені Київської області; сучасний духовний осередок міста. Будівництво було розпочато у 1999 році, закінчено у 2017 році на території Університету державної фіскальної служби України за сприянням цього навчального закладу, а саме його ректора — Петра Мельника і проректора Тараса Проценка.

Церква Святителя Миколая Чудотворця в Ірпені
Церква Святителя Миколая (Миколаївська церква) в Ірпені
50°31′20″ пн. ш. 30°13′24″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Україна, Ірпінь
Архітектор Олександр Галетко
Засновник Українська православна Церква
Початок будівництва 1999
Кінець будівництва 2017
Стиль Еклектизм
Належність УПЦ МП
Адреса Садова 59
Церква Святителя Миколая (Ірпінь) (Україна)

Храм є еклектичним за архітектурою, з деякими елементами українського бароко.Кількість парафіян, яку може вмістити храмова будівля-близько 200.

При храмі є недільна школа для дітей, з 2010 року існує скаутський загін, час от часу відбуваються тематичні лекторії для дорослих і місіонерські літургії. Священики храму беруть участь у значних подіях Університету державної фіскальної служби України і проводять просвітницько-виховні зустрічі зі студентами цього ВНЗ . Клір храму складають 4 священика і диякон. Настоятель-протоієрей Андрій Клюшев, є членом межконфесійної ради Ірпеня.

Хор храму є найкращим у Приірпінні і брав участь у багатьох міських, національних та міжнародних музичних заходах.

Святині та гості храму

Після освячення храму та першої відслуженої літургії Його Блаженство Володимир (Сабодан), митрополит Київський і всія України, вручив в дар храму частку мощей святителя і чудотворця Миколая.

19 грудня 2001 року Преосвященнійший Павло єпископ Вишгородський, намісник Києво-Печерської Лаври, відслуживши в храмі літургію, подарував йому частку мощей чотирьох преподобних Печерських (прп. Аліпія-іконописця, прп. Нестора-літописця, прп. Мойсея Угрина, прп. Агапіта-лікаря), а також священномученика Володимира митрополита Київського і Галицького.

За час існування храму його відвідували багато ієрархів як УПЦ, так і РКЦ, УГКЦ, вірменської апостольської церкви, відомих політиків. Подарункові ікони деяких з них зараз прикрашають стіни храму.

Розклад богослужінь

Храм відчинено з вівторка по п'ятницю з 9.00 до 17.00

Субота: 9.00-акафіст, 10.00 -панахида, 17.00 — вечірня

Неділя: 8.30-утреня, 10.00-літургія

Понеділок вихідний (якщо немає свята).

Сповідь відбувається у суботу під час вечірньої служби, та напередодні свят, також ввечорі.

Група у Facebook: https://www.facebook.com/groups/752838214799049/

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.