Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці (Новоолексіївка)

Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці — чинна церква Новокаховська єпархія УПЦ (Московського патріархату). Розташована у смт. Новоолексіївка на перехресті траси P47 (Генічеськ - Херсон) та вулиці Дружби Народів (вулиця Червоноармійська) недалеко від центру селища.

Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці
Свято-Покровський храм
46°13′49″ пн. ш. 34°38′09″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Україна, смт. Новоолексіївка
Початок будівництва 2005р.
Кінець будівництва

2007р.

освячення 25 листопада 2007 року
Належність УПЦ (Московського патріархату)
Адреса вулиця Дружби Народів 19А
Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці (Новоолексіївка) (Україна)
Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці (Новоолексіївка) (Херсонська область)

Історія

Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці була збудована та освячена 25 листопада 2007 року на перехресті недалеко від центра селища.

У 1999 році до селища з Львівщини по благословенню Його Високопреосвященства владики Iонафана, Архієпископа Херсонського і Таврического приїхав священник Михайло з сім'єю.

За спогадами о. Іоанна Лучковського, коли в перший раз приїхавши в селище, вони намагались знайти церкву і не могли бо вона була нетиповою. Простесенький будинок без купола, де звершувались богослужіння.

Протягом шести років служба велася у домовій церкві, яка нагадував звичайнісінький будинок. Весь цей час вони не полишали надії й шукали можливостей для побудови нової церкви. 

Архітектура

Будівництво

У 2005 році настоятель о.Михайло вирішив починати будівництво церкви, але на тому місці де Господь вказав шість років тому біля дороги отримавши дозвіл на будівництво церкви, у сприянні голови селищної ради Гребенюка Володимира та Тищенко Марії допомагали з цим, розпочалось будівництво церкви на пустирі, закиданому сміттям та зарослому бур'янами.

По благословенню правлячого Архіпастиря, в першій неділі по Вознесінні Господа 2005році благочинним Генічеського округу о.Иоанном та настоятелем парафії було освячено поклінний хрест та закладка першого каменю на будівництво нової церкви. Автором проекту став Вустянський Михайло Андрійович, який мав ліцензію з Мінрегіонбуд

Усе будівельне сміття скидали на місце майбутньої церкви, засипаючи таким чином яму. Майже всі прихожани церкви прийшли на допомогу. Їх було близько шістдесяти осіб.

Люди, які брали участь у будівництві церкви згадують ці дні зі сльозами на очах, тому що відчувають радість за титанічну працю. За спогадами цих людей розчистка території була найважчим етапом будівництва.

Вони навіть не сподівалися, що зможуть завершити роботу. Їхні руки після дня виснажливої праці були вкриті кривавими мозолями, але вони не зупинялися перед жодними труднощами тому що вірили в Бога і любили Його істину.

Потрібно було завозити велику кількість землі для того, щоб церква стояла на одному рівні з дорогою. Було багато труднощів, перешкод, через які інколи опускалися руки. Про одну із них будівельники згадують і сьогодні. Одного разу під час чергування пішов сильний дощ, і під фундамент, який було залито з такими труднощами,потрапило багато води. На ранок усі люди почали вичерпувати воду відрами, і навіть настоятель парафії не залишився осторонь та допомагав. Деяким жінкам навіть стало трохи соромно через це, але о. Михайло вважав, що він такий,як усі, і без докорів виконував роботу.

По черзі прихожани, у тому числі й жінки залишалися чергувати вночі на місці забудови, охороняючи завезені матеріали.

Інколи вони чергували по чотири дні поспіль, через те, що не було достатньої кількості робітників. Разом із тим жінки готували їжу для всіх працюючих, яких у сумарній кількості було близько шістдесяти чоловік. Вони готували з тих продуктів, які жертвували жителі селища.

Навіть люди з інших сіл не залишалися байдужими до нашої ситуації і допомагали. Знайшлися і спонсори, які одразувирішили: цим людям треба допомогти.

Першим спонсором, який почав допомагати у закладенні фундаменту, став мешканець с.м.т. Новоолексіївки Сидоренко Віталій Пилипович, колишній голова селища Догмарівка.

У той час надзвичайно важливими була і матеріальна підтримка, оскільки вселяло віру й оптимізм. Промислом Божим до нашої скромної домової церкви завітав на Літургію Вишневецький Віктор Вікторович і після проповіді настоятеля парафії о. Михайла вирішив допомогти.

Спільна церковна справа по будівництві церкви об'єднала багатьох людей. Допомога була від місцевих підприємців та організацій. Так Генічеське управління водного господарства — надавали обладнання у вигляді важкої техніки., а Колійно-машинна станція 137 — крани та щебінь. 

Відкриття

У неділю 25 листопада 2007 році відбулось освячення новозбудованої церкви, богослужіння очолив Архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн в співслужінні Єпископа Бердянського і Приморського Єлисея а також священнослужителів генічеського благочиння та других парафій єпархії. За Літургією молилося дуже багато вірних нашої церкви які не поміщались в середині. Після освячення і першого богослужіння, слова взаємних привітань і подяки були вручені нагороди всім хто потрудився помагав будувати церкву. 

Меценат та благочинець церкви, Віктор Вишневецький був відмічений церковним орденом, це друга церква якій він допомагає. Настоятель протоієрей Михайло Лучковський удостоївся правом ношення митри.  

Розпис

На даний момент ще не всі роботи у церкві закінчені. Досі триває розпис церкви. На це потрібні великі кошти. До розпису церкви запрошені настоятелем професійні іконописці з м. Рівного, отець Іоанн планує знайти нових спонсорів у найближчий час, адже на даний момент залишається великий борг за розпис який не в силах парафії оплатити. 

Сьогодення

На сьогоднішній день у церкві є близько 100 прихожан. Отець Іоанн планує відкрити недільну школу, для того щоб молодь розвивалася морально і духовно та спортзал, щоб позбавити молодь шкідливих звичок.

Джерела

  • Науково-дослідницька робота учнів Новоолексіївської загальноосвітньої школи I-III ступенів №2

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.