Церква святої Параскеви (Веприк)

Церква Святої Параскеви дерев'яний православний храм (ПЦУ) в селі Веприку Фастівського району Київської області; це відновлена духовна пам'ятка.

Церква Святої Параскеви у Веприку
Церква Святої Параскеви у селі Веприку Фастівського району на Київщині, жовтень 2007 року
50°06′23″ пн. ш. 29°47′59″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Україна, Веприк
Кінець будівництва 1856
Зруйновано 1963-1964
Відбудовано 1993-1997
Будівельна система дерев'яна архітектура
Належність ПЦУ
Церква святої Параскеви (Веприк) (Україна)
 Церква святої Параскеви у Вікісховищі

З історії храму

Церква Святої Параскеви (в її сучасному вигляді) збудована у 1993-1997 роках на місці старої, зруйнованої більшовиками. Відновлена за кресленнями. Церква пов'язана з життям українського композитора Кирила Стеценка, який був парафіяльним священиком у ній. Біля неї його і поховали.

Власне первинний веприцький храм Параскеви був зведений у 1856 році.

У 192030-х роках церкву була серйозно ушкоджено, під час ІІ Світової війни храм частково відновлений, і там проводились богослужіння.

По війні у 1963-1964 роках культову споруду було остаточно знищено.

На даний час не знайдено світлин колишньої церкви Параскеви у Веприку, хоча нинішній настоятель храму Михайло Куц та місцевий Музей Кирила Стеценка проводять активні пошуки. Існуючий храм побудований на старому цегляному фундаменті і є фактично довільною фантазією сучасного архітектора на теми старої дерев'яної архітектури. Хоча церква є доволі схожою на зразки дерев'яної культової архітектури Придніпров'я XIX століття, що збереглися дотепер. Цю церкву було збудовано впродовж грудня 1993 — листопада 1997 років.

Метричні книги, клірові відомості, сповідні розписи церкви св. Параскеви с. Веприк, приписні метрики сіл Скраглівка, Ставки (південна частина Скраглівки), Сквирського, з 1817 р. — Веприківської волості Васильківського пов. Київської губ. зберігаються в ЦДІАК України[1].

Джерела та посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.