Чарлі Барнет

Чарльз Дейлі «Чарлі» Барнет (англ. Charles Daly "Charlie" Barnet) — американський джазовий саксофоніст, диригент. Став відомий завдяки таким його популярним записам: «Skyliner», «Cherokee», «The Wrong Idea», «Scotch and Soda», «In a Mizz» і «Southland Shuffle».

Чарлі Барнет
Charlie Barnet
Зображення
Чарлі Барнет у фільмі «The Fabulous Dorseys» (1947)
Основна інформація
Повне ім'я Чарльз Дейлі Барнет
Дата народження 26 жовтня 1913(1913-10-26)
Місце народження Нью-Йорк, США
Дата смерті 4 вересня 1991(1991-09-04) (77 років)
Місце смерті Сан-Дієґо, США
Роки активності 1932—1954
Громадянство США
Національність  США
Професія музикант, композитор, бенд-лідер
Освіта Riverdale Country Schoold
Інструменти саксофон
Жанр джаз, свінґ, біґ-бенд
Псевдоніми Чарлі Барнет
Колективи «Біґ-бенд Барнета»
Лейбл Orange Leisure, Vantage Music, Hallmark, Play Digital, Documents, Charly Records
 Файли у Вікісховищі

Життєпис

Чарлі Барнет народився 26 жовтня 1913 року в Нью-Йорку, США. Змалку вчився грати на фортепіано й саксофоні. Іноді траплялося, що він залишав школу, щоби послухати джазову музику на концертах.

Барнет уперше став відомий у джазових колах, коли з оркестром виступив у «Paramount Hotel» у Нью-Йорку 1932 року. Потім він продовжував свою справу у звукозаписній індустрії, куди записався у жовтні 1933 року. Однак слава прийшла лише в період від 1939 до 1941 рр. Року 1944 він знову прославився, виконавши новий хіт «Skyliner».

Барнет запрошував до свого складу музикантів Бадді Дефранко, Роя Елдріджа, Ніла Гефті, Ліну Горн, Барні Кессела, Додо Мармароса, Оскара Петтіфорда та Біллі Мей. Часто співпрацював з іншими знаменитостями, як-от Каунтом Бейсі та Дюком Еллінґтоном.

1949 року Чарлі пішов у відставку. Причиною цього, імовірно, стало те, що він утратив бажання працювати з музикою. Він фактично вийшов на пенсію, однак іноді все-таки виступав у музичних турах, хоча до кар'єри музиканта не повернувся.

Чарлі Барнет помер 4 вересня 1991 року від пневмонії в лікарні «Hillside Hospital» (Сан-Дієґо).

Деякі посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.