Частина 12: Облога

Частина 12: Облога — дванадцятий епізод американського телевізійного серіалу «Мандалорець» (четвертий в другому сезоні). Написана Джоном Фавро та зрежисована Карлом Везерсом, випущена на «Disney+» 20 листопада 2020 року. Головну роль грає Педро Паскаль — Мандалорець, самотній мисливець за головами. Українською мовою серія озвучена студією «Стругачка».

Серія «Мандалорець»
«Частина 12: Облога»
Chapter 12: The Siege
Сезон № 2
Серія № 12
Перший показ 20 листопада 2020
Сценарій Джон Фавро
Режисер(и) Карл Везерс
Хронологія
Попередня Наступна
Частина 11: Спадкоємиця Частина 13: Джедай

Зміст

«Лезо Бритви» (він же «Гострий Гребінь») потребує подальшого ремонту, перш ніж зможе дістатися до Корвуса, тому Мандалорець і Дитя роблять зупинку в Неварро. Там вони возз'єднуються зі своїми союзниками Карою Дюн і Ґріфом Карґо. Під час однієї з операцій по відновленню правопорядку — до неї прив'язується місцевий звірок. Колишня ударний солдат курує заснуванням на планеті шкіл. В школі Малюк силою волі здобуває молочний пряник.

У той час як «Гостра Бритва» ремонтується, Мандалорцю показують, наскільки покращилося становище Неварро з тих пір, як він був там в останній раз, під керівництвом Карґи як голови магістрату і Дюни як маршала. Остання проблема, з якою вони зіткнулися — це те, що залишилася імперська база на планеті, і Мандалорець погоджується допомогти їм знищити її.

Мандо з допоміжними силами рушають на спідерах до бази. Всередині бази вони виявляють, що вона використовувалася для дотепер безуспішних експериментів з кров'ю Дитини, яка має високий показник мідіхлоріану. А також дізнаються — Мофф Гідеон не загинув. Вони руйнують базу і тікають, переслідувані штурмовиками на спідер-байках і TIE-винищувачах.

Кара Дюн заводить одне з імперських наземних штурмових суден та забирає з-під обстрілу свою команду. Дюн і Карґо вдається зупинити спайдер-байки, а Карґо гарматою зістрелює з даху останнього імперця. Імперці на винищувачах рущають з бази; Мандалорець знищує TIE Fighter з допомогою відремонтованої «Бритви». Малюк в часі переслідування переїдає блакитного молока.

Слідчий Нової Республіки при співбесіді з Карою Дюн дізнається — в битві на Корусані вона втратила всіх. Він мовчки кладе перед Карою значок Корпусу поліції Нової Республіки і йде геть.

Мандалорець і Дитя вирушають на Корвус, не підозрюючи, що імперський шпигун встановив прилад стеження на «Бритві» для Моффа Ґідеона.

Створення

Режисером епізоду став Карл Везерс, котрий також знімається в епізоді як Гріф Карга[1].

Натхненний «блакитним молоком», побаченим у «Зоряних війнах»[2], Джон Фавро попросив спеціаліста по реквізитах створити блакитні макарони. Вони були реалізовані насамперед для специфічного зовнішнього вигляду[3].

Член знімальної групи випадково з'явився у кадрі під час зйомок — на задньому плані лабораторної сцени[4]. Поява «хлопця в джинсах» була порівняна із випадковою появою чашки з кавою в епізоді «Гри престолів»[5].

Сприйняття

На «Rotten Tomatoes» епізод отримав рейтинг схвалення 91 % на основі відгуків 46 критиків, із середнім рейтингом 7.62/10. Консенсус критиків вебсайту такий: «„Осада“ не сприймає сезон бурхливо, але спритний напрямок Карла Уедерса та деякі захоплюючі персонажні моменти для Джанкарло Еспозіто роблять це ще одним приємним внеском.»[6].

Ноель Мюррей з «Нью-Йорк таймс»: «Хоча багато-багато зворотних дзвінків до класичних образів „Зоряних воєн“ приносять задоволення, вони дійсно роблять дійство цього тижня трохи звичним. Крім того, у цьому епізоді міг би бути використаний якийсь із тих хороших наскрізних ткм Лукаса. Зокрема, було б непогано поглядати раз у раз на Дитину, яка проводить цей тиждень в класі з іншими дітьми — де добре використовує Силу, щоб викрасти у однокласника синіх макарони.»[7]. Пол Макіннес з «Ґардіан» зазначав: «надає легке полегшення від задумливого героїзму Мандо, тоді як залишки Імперії демонструють свою силу»[8].

Станом на березень 2021 року на сайті Internet Movie Database серія отримала рейтинг схвалення 8.4 із можливих 10 при 15988 голосах[9].

Знімались

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.