Червона стрічка

Червона стрічка символ боротьби зі СНІДом, обов'язковий атрибут відповідних акцій.

Червона стрічка

Ідея створення

Ідея створення червоної стрічки була прийнята групою «Visual AIDS». Оскільки організація складалася з професійних художників і менеджерів мистецтва, реклама символу боротьби зі СНІДом була зроблена вельми вдало. Ось уривок з ранньої рекламної листівки «Visual AIDS»: «Відріжте червону стрічку 6 сантиметрів завдовжки, потім скрутіть у верхній частині у формі переверненої „V“. Використовуйте англійську шпильку, щоб прикріпити її до одягу».

Визнання

Проект «Червона стрічка» був офіційно розпочатий на 45-й щорічній церемонії вручення нагород «Tony Awards» 2 червня 2000 року. Всім номінантам і учасникам було запропоновано (і досить успішно) надіти такі стрічки. Згідно прес-релізу, який анонсує проект «Червона стрічечка»: «Червона стрічка стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без Сніду. Найбільша надія, пов'язана з цим проектом — це те, що до 1-го грудня, Всесвітнього дня боротьби зі Снідом, ці стрічки носитимуть у всьому світі».

Червона стрічка завоювала величезну популярність. За наступні кілька років стрічка стала частиною дрес-кода для обраних не тільки на церемоніях Тоні, але і на Оскари і Еммі також.

Звична червона стрічка не тільки розійшлася мільярдами екземплярів по всьому світу, але частково видозмінилася. В Іспанії, наприклад, на звичайному символ боротьби зі Снідом з'явилося зображення сонця, яке уособлює життя в латинській культурі. Такий арт-об'єкт супроводжується приміткою у вигляді рівності: зображення стрічки + зображення сонця = «Lucha Latina Contra el SIDA» (Боротьба Латино Проти Сніду).[1] В Африці і в афроамериканском співтоваристві стрічка змінюється з допомогою традиційного кольору. Університет Еморі, працюючи з духовними лідерами чорного співтовариства, створив електронний ескіз вітража, що містить червону стрічку, який пропонується чорної церкви для використання в їх матеріалах на тему Сніду.[2]

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.