Чернігівський радіомеханічний технікум

Чернігівський радіомеханічний технікум (ЧРМТ) вищий навчальний заклад І рівня акредитації Чернігівської обласної ради, розташований у обласному центрі місті Чернігові, який здійснює освітню діяльність, пов'язану зі здобуттям вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» і має відповідний рівень кадрового та матеріального забезпечення.

вищий навчальний заклад
Чернігівський радіомеханічний технікум
ЧРМТ
Засновано 1 вересня 1967 року  
Акредитація: І рівня
Ректор директор В.М. Радченко
Вебсайт: chrmt.inf.ua
Адреса:

 Україна: м. Чернігів,

вул. Одинцова, 25

Навчальний заклад розташований за адресою: вул. Захисників України, 25, м. Чернігів (Україна).

Директор вишу — Віктор Миколайович Радченко.

Сучасний стан

Навчання в Чернігівському радіомеханічному технікумі здійснюється за спеціальностями:

  • «обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» (форма навчання: денна і заочна);
  • «обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів» (форма навчання: денна);
  • «економіка підприємства» (форма навчання: денна і заочна);
  • «конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв» (форма навчання: денна і заочна);
  • «обслуговування комп'ютерних систем і мереж» (форма навчання: денна і заочна);
  • «технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» (форма навчання: денна).

У технікумі працюють:

  • 7-місячні підготовчі курси до вступу в технікум;
  • курси підготовки водіїв категорії «В».

Історія

Чернігівський радіомеханічний технікум (ЧРМТ) був створений наказом Міністерства загального машинобудування і почав роботу 1 вересня 1967 року як філія Київського радіомеханічного технікуму[1].

Важливу роль у становленні навчального закладу відіграв перший його керівник — Лещенко Віталій Федорович. На той час технікум готував фахівців зі спеціальностей «Автоматика та телемеханіка», «Планування промислових підприємств», «Обробка металів різанням». У 1971 році в навчальному закладі відкривається нова спеціальність «Виробництво мікроелектронних пристроїв», яка була гостро необхідна Чернігівському радіоприладному заводу. З 1972 по 1982 рік колектив технікуму очолював Чміль Владлен Антонович, який зробив великий внесок у розвиток навчально-виховного процесу. Згідно з наказом Міністерства галузі від 2 грудня 1974 року технікум реорганізовується в самостійний вечірній Чернігівський радіомеханічний технікум. А з 1 вересня 1978 року починається підготовка фахівців і на денному відділенні зі спеціальностей : «Обробка металів різанням», «Виробництво мікроелектронних пристроїв».

Слід також визначити роботу Бєлих Валерія Васильовича, який очолював педагогічний колектив з 1982 по 1996 роки. У 1990 році технікум почав готувати фахівців зі спеціальностей: «Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях», «Технічне обслуговування верстатів з програмним управлінням та роботехнічних комплексів», «Виробництво виробів електронної техніки». Ці спеціальності користувались великим попитом серед підприємств України. З 1995 року вечірнє відділення замінюється заочним і готує фахівців з усіх напрямків.

У 1996 році колектив технікуму очолив Радченко Віктор Миколайович.

Протягом останнього десятиліття у технікумі проводиться перепрофілювання, відкриваються нові спеціальності, яких потребують галузі народного господарства. Це «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів», «Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв», «Економіка підприємства». З 1 вересня 2002 року технікум починає готувати фахівців зі спеціальності «Обслуговування комп'ютерних та інтелектуальних систем і мереж». У зв'язку зі зрушеннями в економіці Чернігівського регіону виникла потреба знову готувати фахівців за спеціальністю «Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях». Тому з 1 вересня 2004 року технікум відкриває спеціальність «Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» та нову спеціальність «Обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів».

Слід відзначити високі кількісні та якісні показники навчально-виховного процесу, які досягнуті завдяки створеному кадровому та матеріально-технічному потенціалу. В технікумі працюють спеціалізовані предметні кабінети і лабораторії, оснащені необхідною технікою та приладами. Заняття зі студентами проводять кваліфіковані спеціалісти.

У технікумі проводиться робота щодо підвищення кваліфікації викладачів, зокрема молодих, надається відповідна допомога. З цією метою у технікумі була створена і вже кілька років активно працює «Школа педагогічної майстерності». Щороку проводяться педагогічні читання, конкурси на найкращу методичну розробку року. Тільки за останній час розроблено близько 600 методичних посібників для викладачів і студентів, впроваджуються новітні технології навчання.

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 26 липня 2010. Процитовано 26 лютого 2011.

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.