Чиста Криниця

«Чи́ста Крини́ця» — український правий рок-гурт. Один з перших гуртів міста Харкова у своєму музичному напрямку.

Чиста Криниця
Основна інформація
Жанр Ukrainian metal/Folk metal
Роки з 2004
Країна  Україна
Місто Харків
Мова українська, російська
Тематика Націоналізм, язичництво, сучасність, краса української природи, contemporary.
Лейбл Der neue Weg, More Hate Records
Склад Руслан Криниця
Олександр Касторний
Дмитро Лесик
Олександр Wolfgun
Колишні
учасники

Павло Книш
Євген «Hell»
Ксенія Демоніка
Тимур Хресвельг
Богдан К.
Amorth
Володимир Галайда
Марина Адель
Сварг
krynycya.org.ua

Склад

Руслан Криниця, лідер гурту. Виступ на концерті «Нав'я Ніч». Харків, клуб «Форт», 1 березня 2008 р.
  • Руслан Криниця вокал, тексти, музика (Morose Months of Melancholy, Extravaganth, Akvilon)
  • Олександр Касторний — барабани (з 2016)
  • Дмитро Лесик. - бас (повернення у 2021)
  • Олександр Wolfgun - гітара

Історія

Творчість гурту починалась у Харкові з проекту «Morose Months Of Melancholy» (Black Metal, 2000 р.), який заснували Руслан Криниця і Володимир Галайда. Приблизно, у 2004 році до складу приєднуються Дмитро Лесик та Євген "Hell" і проект перетворюється в Ukr National Folk Metal «Chysta Krynycya» (гурт «Чиста Криниця»).

У 2007-2008 рр. гурт активно співпрацює з Організацією «Патріот України», яку очолює Андрій Білецький. Лідери гурту перебувають в організаційному членстві. За цей час «Чиста Криниця» взяла участь у трьох концертах, організованих за сприяння «Патріоту України» в харківському клубі «Форт»:

  • «Нав'я Ніч» 1 березня 2008 р.

В Нашім Серці Україна (2006)

З 2005 року Руслан Криниця знайомиться з Тимом Хресвельгом (клавішні).

Тривав час створення нової музики, — це було схоже на пошук самих себе. «Чиста Криниця» створили собі «гаражні» умови для запису першого альбому: орендували гараж, купили дешеві інструменти. Переважну кількість апаратури було створено власноруч, але це не заважало працювати, бо на той час це здавалося неймовірно круто.

Альбом було вирішено писати таким чином: барабани записувала плівка магнітофону; до магнітофону були підключені декілька мікрофонів для зняття тарілок і самих барабанів, а бочку записували через колонку, яка служила, як великий мікрофон. Потім цей запис барабанів переписували с касети на комп'ютер, а усі інші інструменти записували в лінію. Перша пісня, перша мелодія, перша лірика групи — це «В Нашім Серці Україна». Ця пісня і зараз постійно лунає на концертах, як гімн гурту, бо це є корінням Чистої Криниці.

В записі альбому брали участь: Руслан Криниця — барабани, вокал, Володимир Галайда — гитара Тим Хресвельг — клавіші Євген — вокал Дмитро Лесик— бас-гітара

Доля (2008)

Під час запису цього альбому відбулися зміни: Чиста Криниця розірвала відносини з Організацією «Патріот України» і почала організацію концертів самостійно. Відбулися також зміни складу: гурт покинули Євген та Дмитро. До гурту приєднався новий басист — Денис Svarg (гурт Madu) і вокаліст — Олександр (Leksamor), але в запису альбому він участі не брав після інциденту на концерті з «Коррозия Металла». Його було доставлено швидкою у лікарню після зловживання алкоголем. Після цього Руслан Криниця вирішив співати за барабанами.

Новий склад: Руслан Криниця — барабани, вокал Володимр Галайда — гітара Тим Хресвельг — клавішні Денис Svarg — бас

Альбом «Доля» має багато експериментів у нових стилях, трохи психоделічних текстів, нового саунду та gothic-атмосфери. Перший офіційний кліп «Національна Берегиня» гурт випустив саме під час запису цього альбому. Після випуску «Доля», «Чиста Криниця» разом з «Wolfenhords» випустили спліт-альбом «Slavonic Alliance».

Симфонія Життя(2009)

Для запису нового альбому «Симфонія життя», гурт вирішив взяти вокалістку — Марину Adel. Завдяки поєднанню чоловічого та жіночого вокалів, альбом стає більш мелодійним, з'являються оркестрові клавіші та хор вокалістів.

«Симфонія життя» у творчості «Чиста Криниця» є більш готичним альбомом, але не втрачаючи справжній український колорит.

Криниціада (2012)

Під час саме цього альбому в історії гурту відбувалися переломні зміни, які загартували автентизм «Чиста Криниця». Марина Adel залишила гурт разом з Денисом Svarg(ом) і для роботи над новим альбомом Руслан Криниця запросив бас-гітаристку Ксенію Демоніку(Kali). В альбом увійшла культова пісня «Залишайся Українцем». На неї було вирішено зняти кліп. Зйомки тривали приблизно 2 роки (2010—2012рр).

14 червня 2012 року на харківському телеканалі «ОТБ» було офіційно представлено демонстраційний ролик кліпу «Залишайся Українцем». У прямому ефірі лідер гурту Руслан Криниця розповів більш детально про творчий шлях, зйомки кліпу. Цей процес йшов більше року, було багато зупинок в творчому процесі.

Під кінець 2012 року Руслан Криниця вирішив створити самостійний фестиваль, який згодом змінить назву на «Сварогова Кузня».

Імперіон (2013)

У 2013 році гурт зняв кліп-експеримент «Імперіон», який згодом почали транслювати на українському телеканалі «A-One». Цей кліп має чітко виражений характер синоніму творчого протесту. Цей акт мистецтва, сучасний апофеоз, є сумлінним і жахливим, але, у двох словах, — він є усміхненим гротеском. Центром уваги є вкритий мороком елеватор. Він, наче самотній замок, що тихо вмер. І, щоб підкреслити сьогодення, показати маску смерті сучасності — було обране саме це місце. Велетень-зерносховище демонструє своєю непохитністю і мовчазним криком душі велич, як споруду радянської людини на кістках історії. Після випуску Single версії «Імперіон», «Чиста Криниця» записали частину нового альбому, але неочікувано відбулися великі зміни: Руслан Криниця (барабани, вокал) вирішив покинути місце за барабанами і зайняти місце вокаліста. Було запрошено нового барабанщика, до речі, брата Руслана, і нового басиста. Ксенія покинула гурт. Після таких змін було вирішено припинити запис альбому, який було записано старим складом гурту і почати все спочатку. Оновлений гурт вже готує новий альбом, а незакінчений альбом чекає свого часу.

Metal FEST «Сварогова Кузня» (2013—2014)

«СВАРОГОВА КУЗНЯ» — фестиваль, заснований Русланом Криницею, який розпочинався під назвою «Фолк Сiчень/Липень Фест» 11.01.2013 року.

Через рік було вирішено змінити назву фесту на «Сварогова Кузня», який пройшов 5 квітня 2014 року, на день народження видатного харківського рок-журналіста Сергія Короткова.

Фестиваль вже встиг набрати популярність і збирає повні зали фанатів металу в Харкові.

Руїна (2015)

Над альбомом «Руїна» гурт почав працювати саме у часи війни України з Росією.

Цитати гурту:

"За 10 років творчості ми отримали величезний досвід, спілкувавшись з великою кількістю музикантів, робивши десятки незабутніх концертів і творивши нові образи української музики. Але, найголовніше, - ми ніколи не прогиналися під думку суспільства і не робили того, що нам не подобалось. Все, що було зроблено - це творчість особистостей, а не музикантів, які чекають почесного звання. Те, з чим нам довелося зіткнутись під час роботи над альбомом, - змусило робити більш жорстко свою справу. І, внаслідку, роки створення альбому "Руїна" стали свідками війни і руйнування, молитв і сподівань, які створили поетизм для цього альбому..."
"Війна в країні тиснула на нас і змушувала переживати за майбутнє. Саме тому, альбом "Руїна" присвячений усім, хто поклав своє життя у боротьбі за вільну Україну,і усім тим, хто продовжує боротись, незважаючи ні на що. 
Хочу згадати людину, з якою мені довелося стояти пліч-о-пліч під прапорами організації "Патріот України". Це Андрій Білцький, саме таким людям присвячений наш новий альбом..."

Альбому притаманний музичний мінімалізм та атмосфера і естетизм мертвого урбанізму. А журнал «TERRORAIZER» підкреслив:

"Потрясающая смесь жесточайшего металла и традиционной для украинской фолк-музыки мелодичности"...

ЕР «АЗОВЕЦЬ» (2016)

  • Донбас
  • Труна Для новороссии
  • Земля Спокою
  • Азовець

EP «КВІТКА В ДОМІ СОНЦЯ» (2016)


  • Квітка В Домі Сонця
  • Коли Світло Падає На Нас
  • Мить
  • Сонячний Обрій

Ці два «EP» альбоми випущено на лейблі «Der neue Weg». В альбомах брали участь: Руслан Криниця — вокал, всі інструменти; Володимир Галайда — гітара; Тим Хресвельг — клавішні; Валерія — вокал (EP «КВІТКА В ДОМІ СОНЦЯ»).

«ХРАМ ПРИРОДИ» (2019)

Після запису «EP» альбомів ЕР «АЗОВЕЦЬ» (2016) і EP «КВІТКА В ДОМІ СОНЦЯ» (2016) гурт покидає один з засновників гурту Тимур Хресвельг (клавішні).

У цей час гурт вирішує змінити барабанщика. Руслан Криниця запрошує Олександра Касторного, який у цей час покидає гурт «sventoyar». А у 2018 році Руслан Криниця запрошує клавішника Павла Книша.

Для роботи над новим альбомом «Чиста Криниця» створюють власну студію «KRYNYCYA RECORDS», в якій починають працювати над новими піснями.

Під час роботи гурт вирішує знімати фільм про процес створення альбому, який згодом отримає назву «Шлях До Храму Природи».

Обкладинку для альбому «Храм Природи» мав малювати старий знайомий гурту, але, цьому не судилося статись — художник помирає. У фільмі «Шлях До Храму Природи» гурт згадує про це більш детально.

Дискографія

Назва Тип Рік
В НАШІМ СЕРЦІ УКРАЇНА Повноформатний альбом 2006
ДОЛЯ Повноформатний альбом 2008
SLAVONIC ALLIANCE Спліт із Wolfenhords 2009
СИМФОНІЯ ЖИТТЯ Повноформатний альбом 2011
КРИНИЦІАДА Повноформатний альбом 2012
ІМПЕРІОН Single song 2013
РУЇНА Повноформатний альбом 2015
АЗОВЕЦЬ EP Album 2016
КВІТКА В ДОМІ СОНЦЯ EP Album 2016
ХРАМ ПРИРОДИ Повноформатний альбом 2019
ВМИРАЮЧИЙ СФІНКС EP Album 2021
ВІЧНА ВЕСНЯНА ЮНІСТЬ EP Album 2021

Кліпи гурту

Назва Рік
Національна Берегиня 2008
Залишайся Українцем 2011-2012
ІМПЕРІОН 2013
В Нашім Серці Україна 2012-2014
ЗБРОЯ НАШЕ ВСЕ 2016
СВАРОГОВА КУЗНЯ 2016
СОНЯЧНЕ МІСТО 2018

Посилання

https://www.youtube.com/channel/UCdy8xMpAAPsoYk1YzGejxmw

https://www.instagram.com/chysta_krynycya/

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.